Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Münevver'in tırnağında birden fazla kadın DNA'sı çıktı

  Serpil KIRKESER - İSTANBUL DHA
  23.07.2009 - 08:10 | Son Güncelleme:

  Münevver cinayetinde Adli Tıp'ın raporu savcılığa ulaştı. Raporda yeni ortaya çıkan sonuçlarla cinayet daha da esrarengiz bir hal aldı. Raporda, Münevver Karabulut'un tırnaklarında birden fazla kadının DNA'sına rastlandığı belirtildi. Münevver'in sütyeninde de Garipoğlu ailesindeki erkeklere ait DNA'lar tespit edildi.

  Adli Tıp Kurumu, Etiler'de 3 Mart'ta başı kesilerek öldürülen Münevver Karabulut'un 52 gündür beklenen otopsi raporunu İstanbul Cumhuriyet Savcısı'na gönderdi. Rapora göre; Münevver Karabulut'un 6 tırnağında Garipoğlu ailesine ait DNA örnekleri bulundu. Genç kızın 4 tırnağında da birden fazla kadına ait DNA örneklerine rastlandı.

  Karabulut'un öldürülmesiyle ilgili Adli Tıp Kurumu'nun hazırladığı 29 sayfalık ek rapor, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Faruk Erşen Yılmaz'a dün ulaştı.

   

  MÜNEVVER'İN 4 TIRNAĞINDA BİRDEN FAZLA KADIN DNA'SINA RASTLANDI

  Münevver'in çamaşırına Adli Tıp'ta bulaştığı söylenen spermin kaynağını tespit etmek için yapılan araştırmada, kurumda o sırada bulunan 10 ayrı erkek cesedi ile karşılaştırma yapıldığı öğrenildi. Karşılaştırma sonucunda spermin trafik kazasında ölen bir kişiye ait olduğu öğrenildi. Ancak savcılığa gönderilen raporda spermin nasıl bulaştığına ilişkin bilgi yer almıyor.

   

  Ek raporda Karabulut'un boynunda Cem Garipoğlu'na ya da ailesine ait DNA örneklerinin saptandığı ifade edildi. Karabulut'un takma tırnaklarından 6'sında yine Cem Garipoğlu'na ya da aynı soydan gelen erkek şahıslara ait Y-STR DNA tiplemeleri, 4'ünde de birden fazla kadına ait örnekler bulunduğu belirtildi. Raporda, sağ ve sol ellerde ve Münevver'in sutyeninin sol iç kısmında da Cem Garipoğlu ya da aynı soydan gelen erkek şahıslara ait DNA örneklerinin saptandığı anlatıldı. Raporda ayrıca cinayette bir bıçak kullanıldığından söz edildi.

   

   

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı