Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Münevver'in babası Cerrah'ı suçladı

  Mustafa ÖZDABAK/İSTANBUL(DHA)
  13 Ağustos 2009 - 10:15Son Güncelleme : 13 Ağustos 2009 - 10:17

  Başı kesilerek öldürülen Münevver’in babası Süreyya Karabulut, açıklamalarından dolayı kendisini mahkemeye vermeye hazırlanan Vali Celalettin Cerrah’ı suçladı: Olay gecesi Cem Garipoğlu’nun evindeki 700 bin dolar nerede?

  “CERRAH'IN DERİN İLİŞKİLERİ ORTAYA ÇIKARILSIN'
  Osmaniye Valiliği’ne atanan eski İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah’ın avukatları Cevdet Yavuz ve Ayhan Günay, başı kesilerek öldürülen Münevver'in babası Süreyya Karabulut’un “iftira niteliğindeki” açıklamalarının devam etmesi durumunda suç duyurusunda bulunacaklarını ve manevi tazminat davası açacaklarını söylediler.

  Avukatların bu açıklamasının ardından Süreyya Karabulut da yeni iddialarda bulundu. Süreyya Karabulut, “Ben katillerin peşindeyim. İddia ediyorum ki, Adli Tıp Kurumu’ndaki kokuşmuşluk, maalesef o kurumlarda da var. TBMM’deki 550 milletvekilinden yardım istedim. Cinayet akşamı kimler arasında telefon görüşmesi yapıldığı ortaya çıkarılsın. Ben bunu iddia ediyorum. Garipoğlu ailesi ile Celalettin Cerrah’ın derin ilişkileri ortaya çıkarılsın” dedi.

  YASA BENİM İÇİN Mİ?

  Hakkında suç duyurusunda bulunulmasının bir şey ifade etmediğini belirten Süreyya Karabulut, “Muhatabım devlet. Evladımın cenazesi çöp konteynerinden çıktı. Katilleri devlet bulacak. Devletin kurumlarındaki bazı kişilerin Garipoğlu Ailesi ile ilişkileri ortaya çıkacaktır. Bu ülkede parası olan var olacak da, olmayan yok mu olacak. Yasa sana bana geçiyor da Garipoğlu Ailesi'ne geçmeyecek mi?” diye konuştu.

  GÜVENLİK KAMERASI KAYITLARI İNCELENSİN

  Cem Garipoğlu’nun babası Mehmet Nida Garipoğlu ile annesinin gözaltında tutulduğu sürede Asayiş Şubesi’ndeki güvenlik kameralarının incelenmesi gerektiğini belirten Süreyya Karabulut şunları söyledi:
  “Hangi koşullarda gözaltında kaldılar. İstanbul Adliyesi’nden serbest bırakıldıkları sırada, 5 yıldızlı otelden çıkar gibiydiler. Meclis'teki grubu bulunan partilerin İstanbul’daki il başkanlıklarını ziyaret ederek, yardım istedim. Katilerin önünüzdeki günlerde ortaya çıkacağına inanıyorum. Derdimi kime, hangi kuruma anlatacağım. Evladım gitti. Yapanların yanına kar mı kalsın? Sayın Celalettin Cerrah müdür yaptıklarını biliyor. Bunu bilgi emniyet içindeki birimlerden geldi. Cem yakalanıp bırakılıyor. Suiistimal ediliyor. Derin ilişkiler sonucu bu cinayete yol verildi” dedi.

  700 BİN DOLAR NEREDE?

  Polisin o gece Cem Garipoğlu’nun evinde 700 bin dolar bulunduğunu kendisine söylediğini belirten Karabulut, “Bu para neden olay yeri inceleme raporunda yer almadı? Neden herhangi bir resmi evraka girmedi bu para? Polis neden gizleme gereği duydu bunu?” diye sordu

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı