Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mumcu’yla her şeyde anlaştık, dönüyorum

  Şükrü KÜÇÜKŞAHİN / RİZE
  05 Ağustos 2006 - 00:36Son Güncelleme : 05 Ağustos 2006 - 00:36

  Eski Başbakan ve ANAP eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz, Yüce Divan’daki davasının ardından meydanlara ilk kez Rizeli hemşehrileri önünde çıktı.

  Yılmaz, Rize’nin Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran, ara sokaklara ve gölgelik yerlere de taşan ve "Başbakan Mesut Yılmaz", "Türkiye seninle gurur duyuyor" diye slogan atan kalabalığa hitabında şunları söyledi:

  Sizleri özledim. Sizin gibi sade bir vatandaş olarak buradayım. Kravatım bile yok. Yıkılmadım, ayaktayım, demek için buradayım. Size minnet borcum var. Hiç Rizeli olduğumu da unutmadım. Bu laf nereye gider; Siirt’e mi?

  MÜSLÜMAN İFTİRA EDER Mİ

  Bize yolsuzluk yaptın diyenler, iftiracıdır. Her dosya ellerindeydi. 3.5 sene ağzıma fermuar çektim, hiçbir şey söylemedim. Şimdi söylüyorum, hepsi müfteridir. Hakiki Müslüman, yarım yamalak bilgi ile başkasına iftira eder mi? Başkasına iftira edenin bizim dinimizde yeri olur mu? Bu hükümete altı ay daha avans verin. Hep beraber destek olalım; ama onu da kullanamazlarsa yakalarına yapışalım. Her gün teröre şehit veriyoruz; ama Başbakan’ın bunlarla uğraşacak zamanı yok. O dünyayı idare ediyor. Dünyadan, buraya ayıracak zamanı yok.

  MUMCU İLE ANLAŞTIM

  Siyasete dönüyorum. Anavatan dışında da bir yerde siyaset yapmayacağım. Erkan Mumcu ile beş saat görüştüm. AKP’yi gördü geri döndü. Aşağı yukarı her şeyde anlaştık. Başkaları ile de görüşeceğim. Yeni bir alternatif, iyi bir kadro için çalışacağım. Bunlardan sonuç almazsam, yine Anavatan’ın arkasında olacağım.

  Hemşerileri unutmamış

  Mesut Yılmaz uzun bir aradan sonra ilk defa bir mitingde konuştu. Rizeli hemşerileri dün alanı tamamen doldurarak eski başbakanı yalnız bırakmadı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı