Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mumcu: Türk ekonomisi “Moon Walking”e benziyor

  A.A.
  18.02.2006 - 12:45 | Son Güncelleme: 18.02.2006 - 12:45

  Anavatan Partisi (ANAVATAN) Genel Başkanı Erkan Mumcu, Türk ekonomisinin Michael Jackson'ın “Moon Walking” (ayda yürüyüş) dansına benzediğini belirterek, “İleri gider gibi yapıyor ama sürekli geri gidiyor” dedi.

  Mumcu, Manisa'da Anemon Otel'de Manisa Genç İşadamları Derneği tarafından düzenlenen “Türk Ekonomisi Nereye Koşuyor” konulu toplantıda bir konuşma yaptı.

  Sözlerine “Türk ekonomisi gerçekten koşuyor mu?” sorusuyla başlayan Mumcu, ekonominin küresel refahtan yeterli payı alamadığını söyledi.

  Bilgi üretmeyen ülkelerin ucuz emeğe mahkum olacağını ifade eden Mumcu, Türkiye'ye Turgut Özal'dan sonra geleceği okuyan bir liderin gelmediğini savundu.

  Mumcu, konuşmasında, ekonominin Michael Jackson'ın “Moon Walking” dansına benzediğini dile getirerek, “İleri gider gibi yapıyor ama sürekli geriye gidiyor” dedi.

  Erkan Mumcu, Türkiye'nin Anavatan Partisi ile birlikte gerçekleştirdiği 1983'teki değişimden çok daha büyük bir değişime ihtiyacı olduğunu ifade etti.

  Mumcu, bazı ilçe ve beldelere gerçekleştirdiği ziyaretlerde de uygulanan ekonomik programı eleştirdi. Mumcu, gerçekçi bir kur sistemiyle çiftçinin rekabet edebilir bir duruma gelmesi gerektiğini kaydetti.
  Mumcu, yenileşmenin bir değer haline gelmesi gerektiğini de belirterek, ortak gelecek ülküsüne ihtiyaç olduğunu söyledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı