Ege Haberleri

EGE

  Mumcu özlemle anıldı

  Hürriyet Haber
  25.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu, bombalı suikaste kurban gitmesinin 18’inci yıldönümünde, Karşıyaka ve Bayraklı’da törenlerle anıldı.

  GAZETECİ-Yazar Uğur Mumcu, bombalı suikaste kurban gitmesinin 18’inci yıldönümünde törenlerle anıldı.
  Karşıyaka Belediyesi, Bostanlı Uğur  Mumcu Parkı’nda bir anma programı düzenledi. Uğur Mumcu’nun büstünün çevresinde mumlar yakıldı, karanfiller bırakıldı. İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Ali Ekber Yıldırım, “Hepimiz birer Uğur Mumcu olmak isterdik” dedi, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Mustafa Balbay’ın Uğur Mumcu ile ilgili duygu ve düşüncelerini satırlara döktüğü mektubunu okudu.
  Başkan Cevat Durak da,  “Her gün bir önceki günü aramaya başladık. Çok dışlandık, çok baskı altındayız. Artık birlik beraberlik günüdür. Oradakilerin baskıları bizi eritemez. Hele ki korkakların, döneklerin ve sahte aydınların olduğu dönemde az sayıdaki yürekli insanların birlik içinde olması gerekiyor” dedi.
  Kötü bir nokta
  Bayraklı Belediyesi de Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde anma töreni düzenledi.
  Başkan Hasan Karabağ, Türkiye’nin kötü bir noktada olduğunu, Malezya, Libya ve İran gibi bir İslam devleti olma yolunda ilerlediğini iddia etti, “Birbirimizle uğraşıp, enerjimizi boşa harcıyoruz. Ben iktidardaki bir CHP’nin sade üyesi olmayı, belediye başkanı olmaya tercih ederim” dedi. İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay’dan gelen mektupları okudu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı