Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mumcu’dan ağır bombardıman

  Hürriyet Haber
  12.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme: 11.10.2005 - 00:16

  Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın muhalefete ‘ağır hakaretler’ ettiğini belirterek, sabırların taştığını söyledi. Mumcu, Erdoğan’ı sert dille eleştirirken, ‘Başbakan, kısa devre sorunu yaşıyor. Sanıyorum, ampul ile kafası arasında bir bağlantı var’ dedi.

  Eski genel başkanı Mesut Yılmaz’ı kastederek, Erdoğan’ın sonunun da ona benzeyeceğini öne süren Mumcu, şunları söyledi:

  TÖVBE EDİN

  Vatandaş size sizden öncekilere benzemiyorsunuz diye oy verdi. Galataport’u onaylamayın, yanlıştan dönün. Herkesin tövbe etme ve pişmanlık fırsatı vardır. TC tarihinde yalan söyleyen ve yalan söylediğini itiraf eden tek başbakan kendisidir. Sabah Ofer görüşmesini inkar etmiş, akşam kabul etmiştir. ‘Abdestimden şüphem yok ki namazımdan olsun’ diyor. Abdestinin şüpheli olduğu akşam ortaya çıkmıştır. Allah’ınızı seviyorsanız dini imana dokunmayın, abdesti namazı siyasete karıştırmayın. Başbakan televizyona çıkıp, Galataport projesiyle ilgili beş cümleyi arka arkaya söylesin, kendisinden özür dilerim. Bu projeyi ben yarattım, ancak Başbakan tüccar siyaseti, işportacılığa çevirdi.

  SABRIMIZ BİTTİ

  Başbakan’ın millet adına yapacağı en akıllı iş, erken seçime gitmektir. Bunu yapamıyorsa, kabinesinde millete güven vermeyen isimleri değiştirmelidir. Başbakan muhalefete sürekli hakaret ediyor. Muhalefetin minik sütunlara sıkışmış eleştirilerine bile tahammülü yok. Başbakan gocunacağı bir şey olduğunda şiddetle ve hakaretle karşılık veriyor. Bunları sineye çekemeyiz. Sabrımızın sonuna geldik. Bu balon üfleye üfleye çok şişmiştir, milletin yüzüne patlayacak.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı