MARDİN HABERLERİ

Mülteciler İftarda Buluştu

IHA
04.07.2015 - 13:17Son Güncelleme : 04.07.2015 - 13:18

MARDİN'DE SURİYELİ VE AFGAN MÜLTECİLER İFTARDA BULUŞTU.

IHA

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mardin Şubesi ile Mardin İl Müftülüğü, Suriye ve Afganlı mültecileri iftar sofrasında buluşturdu.
Diyanet Vakfı Mardin Şubesi ve Mardin İl Müftülüğü tarafından iftar programı düzenlendi. Kurulan iyilik sofrası, Afganistanlı, Suriyeli mülteciler ve Mardin’in farklı mahallelerde yaşayan ihtiyaç sahiplerini iyilik sofrasında bir araya getirdi. Mardin Müftülüğü bahçesinde gerçekleşen iftar programına Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna, Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi Sabri Akpolat, Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi İşlem daire Başkanı Ömer Menekşe, İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, Kızıltepe İlçe Müftüsü Mahsum Taşçı, STK temsilcileri ve bazı kurum amirleri katıldı. İftar programında konuşan İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, iyilik sofralarının dünyanın dört bir tarafından kurulduğuna işaret etti. Coşkun, "İyilik sofraları Ramazan’ın rahmet iklimini tesis ediyor. Rabbim kalplerimizin arasındaki bu rabıtayı koparmasın, zayıflatmasın, daha da güçlendirsin. Çünkü buna dünyanın dört bir tarafındaki mazlumların çok ihtiyacı var. Her tarafta milletimiz, memleketimiz bir ümit haline gelmiştir" dedi.
Japonya’daki Tokyo Camisi’nden Haiti’deki Türkiye Diyanet Vakfı’nın açtığı okula kadar dünyanın farklı coğrafyalarında hizmet verildiğini vurgulayan Coşkun, Ramazan’da iyilik sofraları kurarak bereketin paylaşıldığını kaydetti.
İftar programına katılan Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi Sabri Akpolat da TDV’nin kurulduğu günden bu yana kat ettiği yolla bugün dünya genelinde bir iyilik hareketi haline geldiğini söyledi. Vakfın, toplumsal barış ve huzuru, toplumun dini, sosyal ve kültürel gelişimine yönelik her faaliyeti önemsediğini belirten Bilgin, "Türkiye Diyanet Vakfı, yeryüzünde iyiliğin egemen olması misyonu, ülkemizde ve yedi kıtada insanlığın hizmetinde bir vakıf olma vizyonuyla hareket etmektedir" diye konuştu.
Vakfın yurt içinde ve yurt dışında bazen cami, bazen Kur’an kursu, bazen de okul olduğunu dile getiren Akpolat, "Türkiye Diyanet Vakfı, mağdur ve mazlum coğrafyalara umut oldu. Filistin’e umut, Gazze’ye ışık oldu. Türkiye Diyanet Vakfı, Uzak Doğu’dan Latin Amerika’ya kadar çeşitli coğrafyalarda dil, din, ırk gözetmeden mağdur insanlara yardım eli oldu" şeklinde konuştu.
Akpolat, vakfın kurulduğu günden bu yana kendisini sürekli geliştirdiğini belirterek, bugün Türkiye’de 998 şubesi ve 102 ülkedeki faaliyetleriyle uluslararası bir sivil toplum kuruluşu haline geldiğini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Mülteciler İftarda Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mülteciler İftarda Buluştu haberi güncellenecektir.

  MARDİN NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:23
  • Guneş
   05:58
  • Öğle
   12:20
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:21
  • Yatsı
   19:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı