Ege Haberleri

  Mülteci gözünden yaşam sergide

  Hürriyet Haber
  06.09.2013 - 01:37 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de, Bostanlı, Çakabey ve Karşıyaka Rotary Kulüpleri, Dünya Barış haftası Etkinleri kapsamında, Yunan Giorgos Moutafis, İranlı Mohamad Hosein Shokoohi ve Türk fotoğraf sanatçısı Fatih Pınar'ın fotoğraflarından oluşan “Bir Mültecinin Gözünden Yaşama Dair Anlar” isimli sergi açtı.

  Bostanlı, Çakabey ve Karşıyaka Rotary Kulüpleri “Dünya Barış Haftası” kutlamaları kapsamında, Çiğli Belediyesi Sergi Salonu'nda bir fotoğraf sergisi düzenlendi. Fotoğraf sanatçıları Yunanlı Giorgos Moutafis, İranlı Mohamad Hosein Shokoohi ve Fatih Pınar'ın fotoğraflarından oluşan sergi Çiğli Belediyesi katkıları ile mülteciler, sığınmacılar ve göçmenler için evrensel insan hakları hukukunun idealleri doğrultusunda insan onuruna yakışır bir dünya oluşturmak olan Mültecilerle Dayanışma Derneği arşivinden yararlanılarak oluşturuldu.

  Sergi açılışına Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Tülin Koç, Mülteci-Der Başkanı Oğuz Dönmez, Bostanlı Rotary Kulübü Başkanı Berkay Eskinazi, Çakabey Rotary Kulübü Başkanı Banu Abacı, Karşıyaka Rotary Kulübü Başkanı Yasemin Reşitoğlu da katıldı. Yoğun ilgi gören serginin barışın olmadığı bir dünyada yaşanan ve yaşanacak acılara dikkat çekmek, farkındalık ve duyarlılık oluşturmak, mültecilerin, sığınmacıların ve göçmenlerin karşı karşıya kaldıkları sorunların toplum tarafından daha iyi anlaşılabilmesine katkı koymak amacıyla gerçekleştirildiği dile getirildi.

  Çiğli Belediyesi Sergi Salonu'ndaki serginin 6 Eylül'e kadar gezilebileceği bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı