ANKARA HABERLERİ

Mülkiye grevde

Hürriyet Haber
07.10.2011 - 00:00Son Güncelleme :

Mülkiyeliler Birliği çalışanları, yönetimin çalışmaları engellediği iddiasıyla, üç günlük grev kararı aldı.

Hürriyet Haber

MÜLKİYELİLER Birliği Derneği’yle Mülkiyeliler Vakfı yönetimleri arasındaki çekişme nedeniyle çalışanlar grev kararı alınca lokal üç günlüğüne kapatıldı. Lokali işleten Vakıf Şirketi Kazan AŞ çalışanları konuyla ilgili basın açıklaması yaparak, yaşananları protesto etti. Şirket adına yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Bizler yıllardır Mülkiye camiasına hizmet eden ve kendimizi aileden gören çalışanlarız. 2010 yılı Mart ayında yapılan seçimden sonra yönetime Gelen Kişiler; tüm Mülkiyenin sorunları, etkinlikleri vs bir tarafta beklerken Şirketimiz tüzel kişiliğinden ve Yönetiminden başlayarak, Müdür ve çalışanlarda dahil her türlü baskı yöntemini uygulayarak, kendisinin büyük hissedar olduğu şirketi kapatma, işlerini ve müşterilerini engelleme, tahliye etme gibi amacı belli olmayan çabalar içine girmişlerdir.
Köstek oluyorlar
Mülkiyeliler Birliği Derneği ve Vakfının haklarını korumak ve kollamakla yükümlü olması gereken bugünkü Yönetim bütün mesaisini Maliye Bakanlığına vergi kaçırıldığı yolunda, Koruma Kuruluna ve Çankaya Belediyesine kaçak yapı yapıldığı konusunda, İl Tarım Müdürlüğüne sağlıksız tarihi geçmiş ürünler satıldığı biçiminde, Ankara Valiliğine kapalı mekanda sigara içirildiği şeklinde, Savcılıklara çeşitli suçlar işlendiği yolunda, mahkemelere yönetim değişikliği vs konularında suç duyurusu, ihbar, şikayette bulunmuştur.
Bunlardan ayrı olarak resmi web sitesinden çamur at izi kalsın mantığıyla suçlamalarda bulunmuşlar, şirket çalışanlarımıza ve Müdürümüze adam saldırtmak yada bizzat kendileri saldırıyı gerçekleştirmek suretiyle fiili saldırılardan çekinmemişler, vakfın büyük hissedarı olduğu şirketi, vakıf kendilerinin ve şirket başkasınınmış gibi tahliye etmemizi ihtarname ile isteyecek kadar ileri gitmişlerdir.
Sendika engelleniyor
Şirketimizin mevcut yönetimi geçen yıl bizleri sendikalı yapmaya çalıştığında dahi  Vakfın ve Birliğin yetkilileri kişisel girişimlerle sendikaya girişimizi engellemeye çalışmışlar ancak Vakfın ve Birliğin yetkisi olmadığı halde simgesel imza töreninde işçi haklarından bahsetmişlerdir.”
Vakıftaki bazı kişilerin çalışanlara engel olduğunun iddia edildiği açıklamada şöyle devam edildi:
“Personelimizin kışın sağlığını korumak üzere yaptırdığımızı portatif, katlanabilir tente sistemimizi ve ısıtma sistemimizi Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Müdürlüğünün ve bizzat Çankaya Belediyesi İmar Müdürünün kendi imzasıyla verdiği izine rağmen kaldırmak, yaptırmamak, engellemek istemektedirler. Geçen yıl bu girişimleri ile iznimiz olmadığı için kaldırdığımız sistemi bu kez tüm izinlerimizi almış olarak kurduruyoruz.
Muhatab alınmadık
İşyerimizin cirosunun korunması, biz çalışanların maaşlarının ve sosyal haklarının ödenebilmesi, için yaptırılan çatı kapatma sistemlerinin kaldırılmasını ve gruplar halinde işten çıkartılmayı istemiyoruz. Sendikal ve diğer yasal haklarımızı ayrıca kullanacağız. Belediye Başkanı ve İmar Müdürüne tüm bu konuları iletmek istememize ve hatta bilgilendirmemize rağmen randevu verme gereği dahi duymamışlardır.
Bütün girişimlerimize rağmen bizle görüşmeyen ve Mülkiyeliler Birliğinin seçimlerinde hangi hakka veya üyeliğe dayanarak kendisini taraf kabul eden ve bu tutumunu halen sürdüren başkan Bülent Tanık bunların cevabını kamuoyuna açıklamak zorundadır. Biz bu çekişmelerden ayrıştırılıncaya, şirketimiz ve çalışanlarımız rahat bırakılıncaya, üzerimizdeki baskılar kalkıncaya kadar oturma eylemi başlatmış bulunuyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Mülkiye grevde haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:16
  • Guneş
   06:54
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:48
  • Akşam
   18:14
  • Yatsı
   19:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı