MERSİN HABERLERİ

Mükemmellik Çalışmalarına Devam Ediyor

IHA
08.10.2015 - 15:39Son Güncelleme :

MÜKEMMELLİK ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR.

IHA

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), EFQM Mükemmellik Modeli’nin ilk aşaması olan ‘Mükemmellikte Kararlılık Yolunda İyileştirme’ ekiplerinin 2015 yılında gerçekleştirmiş oldukları projelerin sunumu Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.
Törende konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak belediye birimlerinde ve MESKİ içerisinde yapılanma ve kurumsallaşma için adımlar atıyoruz. Bu doğrultuda, 8 Mayıs 2014’te Türkiye Kalite Derneği ile Ulusal Kalite Hareketi için ’İyi Niyet Bildirgesi’ni imzaladık ve mükemmellik yolculuğumuzda şimdiye kadar birçok konuda aşama kaydettik” dedi.
’ISO 9001 ve EFQM Mükemmellik Modelleri’nin, Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ Genel Müdürlüğü’nde uygulanarak bu iki kurumun eksiklerini gidermek üzere sürekli iyileştirme faaliyetlerinin uygulanmasını destekleyeceğini kaydeden Kocamaz, "Bu doğrultuda TS EN ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi ile ilgili Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde ve MESKİ Genel Müdürlüğü’nde yapılan çalışmalar sonucu, kurumlarımız belge almaya hak kazanmıştır. İyileştirmelere sürekli devam edilmiş, bu sistem EFQM Mükemmellik Modeli çalışmaları ile bütünleştirilmiştir” diye konuştu.
Kocamaz, 20 Ekim tarihinde Türkiye Kalite Derneği tarafından son bir değerlendirme yapılacağını ve yapılan incelemeler sonucunda EFQM Mükemmellik Modeli’nin ilk aşaması olan Mükemmellikte Kararlılık Belgesi’ni almayı hedeflediklerini belirtti.
Kendilerine güvenenlere hizmet verebilmek ve onların güvenine layık olabilmek için yola çıktıklarını ifade eden Kocamaz, “İnşallah attığımız adımlarla, vatandaşa yaklaşımımızla, vatandaş memnuniyetini her zaman artırmakla onların güvenine layık olmaya çalışacağız. Kurumların kurumsallaşıp sonsuza kadar bu kurumsallaşma ilkeleri ile hareket etmesi ve vatandaşın memnuniyetini her geçen gün artırması gerekir. Her zaman vatandaşa daha iyi, daha kaliteli ve en kısa sürede hizmet verebilmek durumundayız” ifadelerini kullandı.
Başkan Kocamaz, konuşmasının sonunda kurumların baki olabilmesinin kurumsallaşmaktan geçtiğinin altını çizerek, her geçen gün vatandaşların memnuniyetlerinin artmasından duydukları mutluluğu dile getirdi ve çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mükemmellik Çalışmalarına Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 15 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mükemmellik Çalışmalarına Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:23
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı