Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Mükemmeldi

<B>MÜKEMMEL </B>bir Fenerbahçe vardı dün sahada. Rahat, sakin oynayan, topu kullanan, oyunu yönlendiren bir takım. Topu istediği tarafa çevirip, oyunu kontrolü altında tuttu. İki şut dışında kendi kalecisine hiç iş bırakmadı. Ben F.Bahçe’yi izlerken büyük keyif aldım ve eminim ki, herkes aynı şeyi yaşadı.

Alex’in penaltı golüyle açılan gol perdesi... İkinci golde Anelka’nın Alex’in kafasına attığı top... Alex’in asisti, Appiah’ın aynı güzellikteki golü... Bunlar Fenerbahçe’nin güzel işleriydi. Futbolcuların paslaşmaları, ikili mücadelelerdeki hırsları, harikaydı. Değişmiş, farklı bir Fenerbahçe vardı dün.

Futbolcuların hepsi iyiydi; Serkan, Appiah, Önder... Appiah bakıyorsunuz bir sol bekte, bir bakıyorsunuz ileride hücumda. Sahanın her yerindeydi, güzel futbolunu bir de golle süsledi. Serkan o boyuyla üç kişiyle boğuşuyor, kafa topunu alıyor. Mücadele ettiğiniz de Avrupa takımıydı. PSV kötü değil, ama onları kötü hale soktu F.Bahçe.

Anelka ayrı

Anelka
farklı bir oyuncu. O bir yere kaçıyorsa, topu onun önüne at veya ayağına ver. Sen çalım yapıp oyunu oyalama, bırak o işi halletsin. İsterse adamı geçiyor, isterse geçmiyor topu saklıyor. Gol pası veriyor, gol pozisyonu yaratıyor. Topu Anelka’ya verdin mi, hemen rakip onsekize giriyorsun. Senin elinde Anelka varsa, onu en çabuk şekilde topla buluşturacaksın. Bütün oyuncuların onu kullanması lazım.

Alex yorulmadan, kendini zorlamadan penaltı yanında güzel bir gol attı ve bir tane de attırdı. Antrenman yapar gibi top oynuyor Alex. F.Bahçe daha ileri gitmek istiyorsa, Anelka gibi, Alex gibi bir iki futbolcuya daha ihtiyacı var.

İşte böyle

Bir görünmez kahraman da Nobre’ydi. Her topa kafasını, ayağını soktu. Forvete atılan her topta ikili mücadeleye girdi. Böyle yürekten oynayan futbolcu zor bulunur. Rakip savunmayı allak bullak etti. Adamlar onu durdurmak için ne yapacağını şaşırdı. Aurelio mükemmeldi. Selçuk görevini fazlasıyla yaptı.

Fenerbahçe futbolun bütün icaplarını yerine getirdi ve zevk verdi. İşte böyle oynamalı. Şampiyonlar Ligi’nde hem prestij hem de maddi olarak kazandı. Şimdi büyük moralle bundan sonrasına bakacak. Başkan Aziz Yıldırım da, Daum da büyük keyif almıştır. Böyle bir futbol oynattığı için Daum’u da tebrik etmek lazım. Böyle bir oyundan ve sonuçtan futbolcular da zevk alıyor. Avrupalıların onlardan daha üstün olmadığını, takım oyunu oynadığında, ikili mücadelede onlardan üstün olduklarını da anladılar. Bu maçın skoru 5-0, 6-0 da olabilirdi.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI