"Nilüfer Pazvantoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nilüfer Pazvantoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nilüfer Pazvantoğlu

Mükemmel görünün

Birkaç yıl öncesinde fazla kilolardan en etkili kurtuluş yöntemi olarak kabul gören liposuction, yanlış uygulandığında kalıcı hasarlar bırakabiliyor.

Fazla alınan yağlar sonucu vücutta oluşan oluklar ya da yetersiz yağ emme yüzünden meydana gelen sarkmalar, "liposhifting" yöntemiyle düzeltilebiliyor.

Uzun yıllardır yurt dışında mesleğini sürdüren Dr. Ziya Şaylan, kendi geliştirdiği "liposhifting" uygulamasıyla, vücutta oluşmuş belirgin engebeli ve oluklu görüntüyü düzeltiyor. Şaylan, vücut yağını cilt altından kaydırarak boşlukları doldurma işlemini özellikle bacakların diz ve baldır bölgelerinde, karın ve kalçalarda uyguladığını belirtiyor. Ayrıca yağ emmeyle ilgili kişilerin yanlış yönlendirildiğinin de altını çiziyor: "Liposuction, vücutta istenmeyen yerlerde birikmiş /images/100/0x0/55eaab12f018fbb8f88f1698yağların özel bir pompa ile alınması işlemidir. Cildin altına verilen özel bir sıvı yağları eritiyor. Daha sonra ince bir demir boru ile bu yağlar emiliyor. Bu esnada çok az bir kan kaybı meydana geliyor. Geçmişte kalın boruların kullanılması sonucunda ciltte çukurlar oluşuyordu. Ancak günümüzde artık çok ince kanüllerle işlem yapıldığı için cilt yüzeyi daha düzgün kalıyor. Yine de birçok kişinin sandığı gibi yağ emme sonucu 44 bedenden 38 bedene inmek mümkün değil."

Liposuction hakkında...

Yağ emme, mutlaka cerrahi donanımı olan bir hastanede yapılmalı.

Bir defada 3 kilodan fazla yağ emilmemeli.

Doktor, genel veya plastik cerrah olmalı.

Sihirli dokunuşlar

Bir hafta sonunu sadece kendinize ayırmaya, vücudunuzu ve bedeninizi tam anlamıyla yeniden keşfetmeye ne dersiniz? Sapanca Richmond Otel’in Nua Welness Spa’sı tam 70 farklı uygulamayla inanılmaz bir dinginlik vaat ediyor.

Buz odalarında "şok"a girin

Nua, kendi içinde tam beş farklı bölümden oluşuyor. Havuz ve duşlar bölümünde, bacak, sırt, ayak ve göğüs masajlarının uygulandığı tuzlu su havuzu ile içinde çeşitli su masajları bulunan aktivite havuzu var. Kromoterapi, aromaterapi, yan masajlar, yağmur ve sisten oluşan doğal duşlar da aynı bölümde yer alıyor. Sauna ve buhar banyoları ise gerçek bir yenilenme için ideal... Özel bitki esanslarıyla hazırlanan "herbal bath" ve Osmanlı buhar banyosunun sıcak ve buharlı ortamı, tüm stresi yok ediyor. Bu sıcak terapinin ardından buz odasında gireceğiniz şokla, selülitlerin yok edilmesi hedefleniyor.

Aralarında seçim yapmakta zorlanacağınız yine farklı yöntemlerin uygulandığı masaj odalarında ise ister eşinizle ister tek başınıza, seçtiğiniz masajlar profesyonel masözler tarafından uygulanıyor. Shiasu, sıcak taş masajı, ayurveda, kapsüller ve çikolata masajı size önereceklerimiz arasında.

ÜRÜN MARKET

Derin mimik çizgilerine

Elizabeth Arden’ın "Ceramide Plump Perfect Targered Line Concentrate"ı ile kırışıklıkları doldurmak, kalemle çizgi çizmek kadar kolay. İnce uçlu kalem şeklinde bir aplikatörü bulunan ürün, kaş arasında, alında ve ağız kenarındaki derin mimik çizgilerine yoğun destek vererek, ince kırışıklıklar üzerinde etkili oluyor. Özel formülü, cildin doğal kolajen seviyesini koruyor ve ileriye dönük çizgilenmelere karşı cildi güçlendiriyor.
X