« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Mükemmel bir sonuç"

Fernando Alonso, sıralamalarda yaşadığı problemlerin ardından İtalya Grand Prix'yi podyumda bitirmesini "mükemmel" bir sonuç olarak niteledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, sıralamalardaki dayanıklılık probleminin ardından şampiyona liderliği tehlikeye girecekmiş gibi görünen İspanyol pilot, Sebastian Vettel ve Jenson Button'ın yarıştan puansız ayrılmasının ardından en yakın rakibi ile aradaki puan farkını 37'ye çıkardı.

Alonso, "Bizim için mükemmel bir Pazardı. Dünkü problemlerin ardından zaferi düşünmek zaten kolay değildi. Dolayısıyla eğer kazanamayacaksanız, hedef olarak geriye podyum kalıyor" dedi.

Ferrari pilotu, "Tüm simulasyonlar ve tahminler, podyuma çıkamayacağımızı gösteriyordu. Yani bekediğimiz çok daha iyi bir sonuç almış olduk. Jenson yarış dışı kaldı. Red Bull'lar puan alamadı, mükemmel bir Pazar" ifadelerini kullandı.

Curva Grande'de çimlerin üzerine çıktığı Vettel'le mücadelesine de değinen Alonso, "330 km/s hızla çimlerin içinde zıplayınca araç tabi ki zarar görüyor. Çimleri ziyaretin ardından araç tabanının çok da iyi durumda kaldığını sanmıyorum" dedi.

Vettel ve Alonso geçtiğimiz yılki yarışta da benzer bir hadise yaşamış ancak herhangi bir ceza çıkmamıştı. Vettel ise bugünkü olaydan dolayı pitten geçme cezası aldı.

Alonso, "Geçtiğimiz yıl ceza yoktu. Bu yıl var. Tabi olayı değerlendiren insanlar için büyük fark" yorumunda bulundu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler