Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mükemmel bir gün

Sebastian Vettel, Fernando Alonso ve Jenson Button'ın önünde Monaco'da ilk zaferini aldığı günü mükemmel olarak değerlendirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Son şampiyon, eskiyen lastikleri nedeniyle yarışın sonlarında büyük baskı altındaydı ama kırmızı bayrakların sallanması ve sonrasında yarışın tekrar başlaması ile durumu kontrol altına alıp damalı bayrağı en önde geçmesini bildi.

Vettel: "İnanılmaz. Bugünkü yarışın, en azından aracın içinde oldukça eğlenceli olduğunu düşünüyorum. İyi bir ilk bölüm geçirdik, iyi bir başlangıç yaptık. Jenson ile farkı açtım ve durumdan memnundum"

"Opsiyon (süper yumuşak) lastiklerinde daha uzun süreli gitmeyi hedefliyordum. Jenson pite girdi ve ardından bir sonraki turda tepki verdiğimizde pitte bir sorun yaşadık sanırım. Yumuşak (süper yumuşak) lastiklerde çok daha hızlıydı ama burada geçiş çok zor. Bunu biliyordum. Son pitine girdi. Açıkçası bunu yapmalıydı, çünkü üç defa yumuşakları taktı"

"Bu yüzden sertleri (yumuşak) takmak zorundaydı ve Fernando da benzer bir stratejideydi. Ama güvenlik aracı sürecinde pite girip yeni set sert (yumuşak) lastikleri takmakla akıllılık ettiler galiba. Ama Jenson'un piste girdiği tur başta cevap vermek istedik ama sonrasında tek pit deneyelim dedim"

Alman pilot ayrıca 71. turdaki kaza konusunda da konuştu.

Vettel: "Açıkçası grubu yakaladık. Aslında bizim önümüzde kaza oldu. Bu yüzden yine güvenlik aracı girdi ve yarış askıya alındı. Bu da lastikleri değiştirmemize izin verdi. Son bölümde daha yeni lastiklerle fark yapmak daha kolaydı"

"Çok mutluyum. Açıkçası bazı bölümlerde Jenson'un 15-19 saniye gerisinde 2. sıradaydım ve zafer uzak gibiydi. Ama burası çılgın bir yer dedim. Sanırım rulet, dün gece dönmeye başladı ve yarış içinde dönmeye devam etti. Bu yüzden çılgınca. Gerçekten ama gerçekten mutluyum. Muhteşem bir sonuç. Burada kazananlar listesine adımı yazdırmak onur verici. Sanırım mükemmel bir gün oldu"


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler