« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Mükemmel bir galibiyet aldık"

Periler'in antrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, Çek Cumhuriyeti karşısında aldıkları galibiyetin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Yıldızoğlu, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, resmi turnuvalarda Çek Cumhuriyeti'ni ilk kez yenmeyi başardıklarını ifade ederek, “Maça iyi başladık. Son periyotta biraz sıkıntı yaşadık ama sonunu iyi getirdik, mutluyuz. İzleyicilerin keyif aldığı bir maç oldu” diye konuştu.

Yıldızoğlu, A Grubu'nda 2 gün sonra oynayacakları ABD maçına da değinerek, “ABD maçı büyük oranda grup liderini belirleyecek. Biz üzerine koyarak gidiyoruz. Her maç daha iyi oynamaya başladık. ABD'yi iyi tanıyoruz. Hazırlık maçında ilk 3 periyot başa baş bir mücadele olmuştu. ABD karşısına da her maç olduğu gibi kazanmak için çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Blazek:“Bu top kayıplarıyla zordu”

Çek Cumhuriyeti antrenörü Lubor Blazek ise çok top kaybı yaptıklarından yakınarak, “Bu top kayıplarıyla, Türkiye gibi güçlü bir rakibi yenmemiz zordu” dedi. Türkiye ile daha önce de karşılaştıklarını hatırlatan Blazek, 'Bizi çok iyi tanıyorlar ve bugün çok iyi oynadılar. Türkiye'yi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. Çek Cumhuriyeti'nin ve maçın en skorer ismi olan Jana Vesela da Türkiye'nin iyi oynadığını ve haklı bir galibiyet aldığını kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz