KAYSERİ HABERLERİ

Mükelleflere Ait Kişisel Bilgiler Kişi Kayıtlarının Gizliliği Kapsamında

IHA
18.07.2015 - 16:30Son Güncelleme :

MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ

IHA

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye İstatistik Kurumunca 2008 yılında kurulan Ulusal Eğitim İstatistikleri Veri tabanında her yıl bilgilerin yenilendiğini bildirdi.
Melikgazi İlçe sınırları içerisinde mülkü bulunanların, işyeri açanların, ev yaptıranların zorunlu olarak kişisel başvurularında kişiye özel bilgilerin yasa gereği istendiğini belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, belediye memurlarınca kişilerden yazılı olarak resmi evrak üzerinden istenilen tüm bilgilerin gizlilik kapsamında olduğunu kaydetti.
Kişilere ait bilgilerin resmi istatistik amacı dışında kullanılamayacağını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:
"Melikgazi Belediyesinde mülkü olan, çevre temizlik vergisi mükellefi olanlar, işyeri açmak, inşaat yapmak isteyenler, evlenme birimine başvura da bulunanlar, reklam ve ilan vergisi verenler dolayısı ile belediyemize bir vesile ile resmi olarak başvura da bulunan vatandaşlarımızdan yasa gereği resmi evraklar istenmektedir. Bu resmi evraklarda kişilere ait özel bilgiler yer almaktadır. Mülk sayısı ve cinsleri gibi bilgileri, adres ve telefon bilgileri, eğitim durumları, yaş, doğum tarihi, ikametgah gibi her türlü kişiye ait bilgiler alınmaktadır. Bu bilgiler yine yasa gereği Ulusal Veri Tabanına aktarılmaktadır. Bu bilgiler hiçbir şekilde paylaşılamaz, bir başka kişiye verilemez ve devredilemez. Bu açıdan vatandaşlarımız bu konuda rahat olsun"
Başkan Büyükkılıç, vatandaşların cep telefonlarından özel şirket ve pazarlama şirketlerince arandıklarını belirterek, bu tür ticari aranmaların temelinde GSM operatör şirketlerince telefon numaraların verilmesinin yattığını ve belediyeden kaynaklanan bir durum olmadığını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Mükelleflere Ait Kişisel Bilgiler Kişi Kayıtlarının Gizliliği Kapsamında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mükelleflere Ait Kişisel Bilgiler Kişi Kayıtlarının Gizliliği Kapsamında haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

13 Nisan 2018, Cuma
 • İmsak
  04:31
 • Guneş
  05:58
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  16:24
 • Akşam
  19:19
 • Yatsı
  20:40
Sayfa Başı