Müjdeli haber Almanya'dan

Sinan KORKMAZER-DHA
21 Nisan 2016 - 11:23Son Güncelleme : 21 Nisan 2016 - 11:35

Üniversite öğrencisi Aykut Efe’ye uygun ilik Almanya’da bulundu. Müjdeli haberi sosyal medya hesabından duyuran Aykut Efe, “Almanya’dan gol haberi var. Aranan kök hücre bulunmuştur” dedi.

Kırklareli’nin Lüleburagaz ilçesi doğumlu Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Arkeoloji bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Aykut Efe (23), geçen yıl Nisan ayında lenfoma kanserine yakalanınca İstanbul’daki özel bir hastanede kemoterapi tedavisi görmeye başladı.

Müjdeli haber Almanyadan

Doktorlar, Efe’ye ilik nakli yapılması gerektiğine karar verdi. Anne, baba ve ağabeyinden alınan ilik örnekleri tutmadı. Ulusal Kemik İliği Bankası’nda da uygun ilik bulunamadı. Üniversitede iken aynı zamanda Nevşehir Birinci Amatör Küme takımlarından Acıgölspor’da futbol oynayan Efe’ye uygun ilik bulunması için üniversite ve kulüpteki arkadaşları sosyal medya üzerinden kampanya başlattı.

Müjdeli haber Almanyadan


Bu kampanya kısa sürede binlerce kişinin seferber olmasına neden oldu.

Sonunda aranan ilik Almanya’da bulundu. Aykut Efe, müjdeli haberi sosyal medya hesabından, “Almanya’dan gol haberi var. Aranan kök hücre bulunmuştur. Allah, herkesten razı olsun” mesajıyla duyurdu.    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı