« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Müjde seyircili oynuyoruz

6 Eylül Çarşamba günkü karşılaşma için 4800 metrekare yer kaplayan seyirci görüntüsünün üzerinde ayrıca dev bir de pankart yer alacak. Pankartta, "Seni yalnız bırakır mıyız sandın?" yazısı bulunacak.

Sıddık TURGUT
SON GÜNCELLEME
A Milli Futbol Takımımız, 6 Eylül’de Euro 2008 elemelerindeki ilk maçında Malta ile karşılaşacak. İsviçre maçında yaşanan olaylar nedeniyle önce 6 maç yurtdışında ve seyircisiz oynama cezası alan ay yıldızlılara bir iyi haber UEFA’dan gelmiş ve ceza 3 maça inmişti. Malta maçına hazırlanan Milli Takım’a bir müjde de Coca Cola’dan geldi. Almanya’nın Frankfurt kentinde Commerzbank Stadı’nda oynanacak maç için dev bir seyirci görüntüsü hazırlatan firma, böylece Milli Takım’a moral vermeyi amaçladı.

1800 metrekare

60 metreye 80 metre olarak hazırlanan ve 4800 metrekare yer kaplayan seyirci görüntüsünün üzerinde ayrıca dev bir de pankart yer alacak. Pankartta, "Seni yalnız bırakır mıyız sandın?" yazısı bulunacak. Bu pankart, ay yıldızlı futbolcuların sahaya çıkacağı kapının tam karşısındaki tribünde yer alacak ve futbolcularımızı motive ederken, Malta takımını da şaşırtmaya yönelik olacak.

Aston Villa yapmıştı

Şimdiye kadar sadece İngiltere Premier Ligi takımlarından Aston Villa’nın stadını yenilerken kale arkası tribününe yerleştirdiği görüntülerde benzer bir atmosfer yaratılmaya çalışılmıştı. Seyircisiz oynanan maçlarda futbolcuların motivasyonunun düştüğünü çok iyi bilen Futbol Federasyonu da bu uygulamaya destek olurken, UEFA’dan gerekli izinler alındı ve çarşamba günü oynanacak maç için her şey hazırlandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.