Gündem Haberleri

  Müjde Ar'a Eskişehir'de ‘Barbie davası'

  ESKİŞEHİR, (DHA)
  11.11.2009 - 18:07 | Son Güncelleme:

  TELEVİZYON sunuculuğu yapan sinema sanatçısı Müjde Ar'a, okul çantalarındaki ‘Barbie bebek' ve bazı yabancı çizgi film karakterlerini müstehcen bulan Eskişehir Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan'a hakaret ettiği iddiasıyla 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

  Müjde Ar, 18 Mayıs 2009 tarihinde bazı gazetelerde Eskişehir Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan'ın okul çantalarına ilişkin açıklamasının yer aldığı haberi bir televizyon kanalında yayınlanan programda eleştirdi. Ceylan'ın okul çantalarında ‘Barbie bebek' ve bazı resimler için “Neredeyse müstehcenliğe yakın resimler, çocukları hayal dünyasında gezdiriyor, gerçeklerden koparıyor” açıklamasına Müjde Ar'ın televizyondan “Bu sübyancılıktır Hangi tarlada yetişiyor bu milli eğitim müdürleri” dediği öne sürüldü.

  Eskişehir Milli Eğitim Müdürü İbrahim Caylan, Müjde Ar'ın kendisine hakarette bulunduğu gerekçesiyle Cumhuriyet savcılığına başvurdu. Savcılık Ar hakkında ‘Kamu görevlisine hakarette bulunmak' suçundan dava açılmasına karar verdi. Müjde Ar'ın 31 Aralık 2009 tarihinde Eskişehir 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlanacağı bildirildi.

  Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan okul çantalarında hayal ürünü yabancı çizgi film karakterleri yerine Nasreddin Hoca ile Keloğlan gibi milli kahramanların resimlerinin yer almasını istemişti. Aynı zamanda Eskişehirspor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi olan Ceylan bir süre önce üzerlerinde Eskişehirspor formaları bulunan Nasreddin Hoca ve Keloğlan’lı okul çantalarını Eskişehir'de öğrencilere dağıtmıştı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı