Gündem Haberleri

  Müjdat Gezen: "Haber tamamen asparagas"

  Hürriyet Haber
  09.09.2013 - 14:01 | Son Güncelleme:

  Müjdat Gezen, bugün bir gazetede yer alan haberle ilgili açıklama yaptı. Gezen haberin tamamen ‘asparagas’ olduğunu söyledi.

  Tiyatrocu Müjdat Gezen bugün Akit Gazetesi’nde Sinan Yavuzoğlu imzasıyla yer alan haberle ilgili açıklamalarda bulundu.

  Haberdeki, Müjdat Gezen Sanat Merkezi tarafından sahnelenen bir oyunun dekorunda Kuran ayetlerinin yer aldığı yönündeki iddiaları yalanlayan Gezen, “Muhabir bana oyunun 3 ay önce oynandığını söyledi. Oysa biz 9 ay önce Konak Belediyesi’ne ait olan Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde kiraladığımız yerden ayrıldık” dedi.

  Oyun hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadığını, gazetede yer alan bilgilerin tamamen asparagas olduğunu ifade eden Gezen, “Muhabir cevabım üzerine bu kez bana ‘9 ay önce oynanmış olamaz mı?’ dedi. Ben de kendisine ‘İyi bir gazeteci 9 ay önce yapardı bu haberi’ dedim.

  "BENDEN KORKMUYORSANIZ ALLAH'TAN KORKUN"

  Haberde oyunun adı, kimin yazdığı ve kimin yönettiğine dair hiçbir bilgi bulunmadığını belirten Müjdat Gezen Akit muhabirine tepkisini “Benden korkmuyorsun Allah’tan da mı korkuyorsunuz” sözleriyle ifade ettiğini söyledi.

  Haberi okuduktan sonra Türkan Saylan Kültür Merkezi’ni de aradığını söyleyen Gezen, oradakilerin de böyle bir oyundan haberdar olmadığını belirtti.

  Avukatını arayarak Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Müjdat Gezen Akit’in yarın bir düzeltme yayınlayacağını da sözlerine ekledi.


  Akit Gazetesi'nin bugünkü manşetinde yer alan haberde Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin sahnelediği bir oyunun dekorunda Kuran'dan ayetler kullanıldığı ve İslami değerlere hakaret edildiği iddia edilmişti.

  Etiketler: tiyatro , msm
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı