« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Muhteşemsiniz

Basketbol Milli Takımımız, daha önce resmi maçlarda bileğini bükemediği güçlü rakibini Japonya’da devirip tarih yazdı. Devler, başabaş giden maçı, bitime 17 saniye kala Ender’in attığı iki serbest atışla kazanmayı başardı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BASKETBOL Milli Takımımız, Japonya’daki 15. Dünya Şampiyonası’na muhteşem bir Litvanya galibiyeti ile başladı. Baştan sona dek çok iyi savunma yapıp, mücadeleyi hiç bırakmayan ay yıldızlı takımımız, bugüne kadar resmi maçlarda bileğini bükemediği Litvanya’yı 76-74 yenerek tarih yazdı.

Oyuna tutuk giren takımımız, bir anda 7-1 geriye düşmesine rağmen, savunma direncini artırıp, Ersan ile kritik sayılar bulunca, güçlü rakibinin hızını kesti ve 6. dakikada 10-9 öne geçti. Etkili savunmasını sürdüren ay yıldızlılarımız, rakibin daha fazla ribaund yapmasına karşın çok boğuşup, kritik topları kapınca, oyunun kontrolünü eline geçirip ilk periyodu 19-17 önde bitirdi.

Son anda kopardık

İkinci çeyrekte İbrahim’in de devreye girmesiyle bir ara farkı 7 sayıya kadar açtık. Ancak, rakibin NBA patentli oyuncusu Macijauskas’ı durdurmakta güçlük çekince, fark eridi. Fakat Ender’in son saniyedeki basketiyle devreyi 44-40 önde bitirdik.

Üçüncü çeyreğe iyi başlamamıza karşın ilerleyen bölümde alan savunmasına hücum etmekte zorlandık. Bundan yararlanan Litvanya takımı Macijauskas ve Songaila’nın sayılarıyla bu çeyreği 59-56 önde bitirdi.

Son bölümde sahada her şeyini ortaya koyan bir milli takım vardı. Savunmayı giderek sertleştirdik. Takımın lideri İbrahim’e Ersan ve Serkan da ayak uydurdu. Muhteşem oynayan Kerem de çember altında devleşince, son saniyelere kadar başabaş giden karşılaşmayı, bitime 17 saniye kala Ender’in attığı iki serbest atışla 76-74 kazanmayı başardık.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler