Muhteşem Yüzyıl Kösem Bu Akşam İzleyici Karşısına Çıkıyor!

Hürriyet Haber
23.10.2015 - 14:44 | Son Güncelleme: 12.11.2015 - 14:39

Muhteşem Yüzyıl Kösem ilk bölümüyle bu akşam 20.00'de STAR TV'de!Devletin,hanedanın başında; entrikaların tam ortasında, rekabet ve aşk ile büyüyen 'Kösem’in hikâyesi Star'da başlıyor!

Muhteşem Yüzyıl Kösem için yayın tarihi belli oldu!

Güçlü kadrosu ile kısa sürede büyük beğeni toplayan dizinin yayın tarihi belli oldu.
Muhteşem Yüzyıl Kösem 1. bölümü ile bu akşam STAR TV' de başlıyor.

Dünya çapında bir ekran fenomenine dönüşen Muhteşem Yüzyıl’ın yapım şirketi TIMS Productions, Osmanlı tarihi ve hanedanına damga vuran Kösem Sultan’ın hikâyesiyle geri dönüyor.
Yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı, senaryosunu Yılmaz Şahin’in yazdığı, yönetmenliğini ise; Zeynep Günay Tan, Mert Baykal ve Deniz Koloş’un üstlendiği “Muhteşem Yüzyıl Kösem”in yayın tarihi belli oldu.

 Muhteşem Yüzyıl Kösem'in Konusu 

Babasının ani ölümünden sonra henüz sancağa bile çıkmadan kendini tahtta bulan Sultan Ahmed’ın, resmini görüp aşık olduğu küçük Rum kızı Anastasia’yı, Safiye Sultan, taht hediyesi olarak Ahmed’e getirir. Ahmed ve Kösem, hem Batı’dan hem Doğu’dan çevrelenen bir dünya devletinin var olma savaşının yüklerini omuzlarında taşıyarak yürüyecekleri bu yolda, aşklarının büyük gücüyle birlikte büyüyecekler. Dizi, 14 yaşındayken saraya zorla getirilen ve daha sonra hükümdarlığı eline alan Kösem Sultan'ın hayat hikâyesini merkezine alıyor.

Muhteşem Yüzyıl Kösem Bu Akşam İzleyici Karşısına Çıkıyor

Oyuncu Kadrosunda Kimler Var ?

Beren Saat (Kösem Sultan)
1590 yılında doğan ve asıl adı Anastasya olan Kösem Sultan, cariye olarak geldiği Topkapı Sarayı'nda zekası ve becerisi ile dikkat çekti. Osmanlı tarihinin en etkin kadınlarından biri olan Sultan, 15 yaşında Padişah I. Ahmed ile evlendi ve Haseki oldu. IV. Murad ile I. İbrahim'in de annesi olan Kösem Sultan'a dizide Beren Saat hayat verecek.

Ekin Koç (1. Ahmet)
1590 yılında dünyaya gelen I. Ahmed, babasının ölümü üzerine 1603 yılında tahta çıktı. Kanuni Sultan Süleyman'dan sonra devlet işleri ile en yoğun şekilde uğraşan padişah olarak kabul edilen I. Ahmed, henüz 27 yaşındayken yakalandığı tifüs hastalığı sebebiyle hayatını kaybetti. Dizide karaktere, 'Sana Bir Sır Vereceğim' dizisiyle dikkatleri üzerine çeken Ekin Koç hayat verecek.

Hülya Avşar (Safiye Sultan)
1550 yılında asıl adı Sofia olarak doğan ve babası Venedik valisi olan Safiye Sultan, çıktığı Akdeniz seyahatinde kaçırılarak, İstanbul'daki köle pazarına getirildi. Nurbanu Sultan'ın neredeyse servet ödeyerek aldığı Sofia'nın önce adı Safiye olarak değiştirildi, ardından da III. Murad ile evlendi.
Osmanlı devlet yönetiminde de etkin olan Safiye Sultan'ın, Sokullu Mehmet Paşa'nın hançerlenmesi, Şehzade Mahmud'un boğdurulması ve Yemişçi Hasan Paşa'nın idamında da etkili olduğu rivayet ediliyor. 1619 yılında vefat eden Safiye Sultan'ı dizide Hülya Avşar canlandıracak.

Ayrıca dizide ;

Kadir Doğulu (Mehmet Giray Han)
Mete Horozoğlu (Zülfikar)
Erkan Kolçak Köstendil (Şahin Giray Han)
Berk Cankat (Alex),
Alma Terzic (Handan Sultan)
Sahra Şaş (Dilber), Aslıhan Gürbüz (Halime )
Tolga Tuncer (Nasuh)
Levent Yılmaz (Şeyhülislam Mustafa)
Nurunisa Yıldırım (Dudu Hatun)
Zeljko Erkiç (Enzo)
Esra Dermancıoğlu (Cennet)
Mehmet Kurtuluş (Derviş Mustafa) rolü ile izleyici karşısına çıkacak.

İŞTE MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM DİZİSİ 2.FRAGMANI
     EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı