« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Muhteşem Trabzon

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

Dünkü maçta ders çıkartılacak çok olay var. Öncelikle Ünal'ı G.Saray'la yapılan kupa maçından sonra karalayanlara teşekkür ederim! Ünal, bu haksız karalamaya, oynadığı futbolla öyle bir ders verdi ki, tüm stat kendisini ayakta alkışladı. Yani, sahanın yıldızıydı.

Aslında, bu maçta yıldız oldukça fazlaydı. Üç muhteşem gol atan Ogün bir başka yıldızdı. Vugrinec, Tolunay, İskender, Selahattin ve özellikle de kaleci Metin kelimenin tam anlamıyla muhteşemdi. Maçın göze batan en önemli olayı ise, oyuncuların golden sonra Teknik Direktör Ali Kemal Denizci'ye koşması, arkasından şeref tribününde oturan Başkan Mehmet Ali Yılmaz'ı selamlamalarıydı.

Karşılaşmada çirkinlik yok muydu? Elbette ki vardı. Ne yazık ki, maçın en çirkin adamı da hakem Murat Ilgaz'dı. Uzaktan kumandalı olduğuna kesinlikle inandığım bu hakem, sarı kartları hep Trabzonpor aleyhine kullandı. Hele Ünal'a çıkarttığı sarı kart tam bir faciaydı. İnanınız, diğer kartları doğru gösterse, Ünal'ın kartına bir şey söylemezdim. Ama bu kart, Ünal'ı Çanakkale maçında saha dışında bırakıyorsa, o zaman bunda ben kasıt ararım. İsterseniz şöyle özetleyelim. Ben, yıllardan sonra ilk kez Trabzonspor'u böylesine ruhlu, yani o eski şampiyonluk günlerindeki görüntüyle izledim. Belli ki, Ali Kemal Denizci ile Trabzonspor o bilinen ‘‘Faroz’’ ruhunu yakalamış. Umarım, bundan sonra da bu böyle devam eder. Ben oyuncuların hepsini tek tek kutluyorum.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler