« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Muhteşem organizasyon

Doğan HAKYEMEZ
SON GÜNCELLEME
NIKE firması Türkiye'de ilk defa feetyl basketbol ve futbol olarak bir organizasyon gerçekleştirdi. Bu gösterilerde kural yok, hakem yok. ‘‘Sen varsın’’ sloganıyla yola çıktı. Tabii ki müzik eşliğinde. Burada yaş sınırı yok, bayan-erkek ayırımı yok. Yok olan böyle bir spor aktivetisini Türkiye'ye sundu. 500 kişinin katıldığı ve aralarından seçilenlerin finalde yarıştığı bu gösteriyi Harlem'den Arnold Chris ve Ruis şova dönüştürdü. Tabii ki işin içinde basketbol deyince Athena da vardı.

8 bin kişinin tıklım tıklım doldurduğu Mydonose Showland'da ben de juri üyesi olarak katıldım. Nıke'ın böyle bir spor aktivetisini gerçekleştirirken, sarf edilen emekleri takdir ile karşıladım.

Çoluğu ve çocuğuyla, babası ve annesiyle bu gösteriyi seyretmeye gelenlerin içinde bu tip organizasyonları nasıl özlediklerini görme olanığı buldum. Başından sonuna kadar kusursuz 3-4 saat süren bu gösteri salondan ayrılanlara her halde güzel izlenimler bırakmıştır.

Sahnede minicik yarışmacılardan, beden eğitimi öğretmenine kadar yükselen finalistler gerek basketbol, gerekse futbol, gerekse grup halinde müzik ve dans eşliğinde bütün hünerlerini ortaya koydular. Yarışmaların aralarında ise break ve şov grubu dansları ile birlikte bisiklet, trambolin ve paten gösterileri seyredenleri adeta büyüledi.

BU NE SEVGİ

Junyörlerde Yağız Çalığın, basketbol bayanda Ayşe Sabuncu'nun basketbol yıldız erkeklerde Çağrı Tarkaner'in, basketbol erkeklerde Yunus Emre Tunçeri'nin, basketbol grupta grup Angels'ın göstermiş olduğu performans onları ilk sıralara atarken, bir basketbol adamı olarak Türkiye'de basketbolun ne kadar sevildiğini Nıke’ın bu organizasyonunda bir kez daha anladım.

Tabii ki bu yarışmaların sonunda Athena'nın müthiş konserine değinmeden de geçemeyeceğim.

Bu muhteşem organizasyonun sonunda Mydonose Showland'den ayrılırken, bu gösteriye katkı veren Harlem'in yarışmalar esnasında biraz daha katkıda bulunması lazımdı diye düşündüm.

Nike firmasına bu tip bir organizasyonu düzenledikleri için teşekkür etmeyi borç bildim.

Bunları da Beğenebilirsiniz