« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Muhteşem Moshoeu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hulki İLGÜN

Ankaragücü maça büyük ümitlerle çıkmıştı. ‘‘Fenerbahçe nasıl olsa futbol oynayamıyor, gollerini rastgele atıp avantadan maç kazanıyor. Üstelik sistemleri de belli. Defansta Uche ile yanındaki arkadaşlarına presi basıp rahatsız edersek Okocha'nın arkasına da iki adamımızı dikersek Fener'in eli ayağı tutulur. Eee, sağdan soldan da nasıl olsa orta yapamazlar. Böylece forvet de gol atamazsa Ankaragücü puanı alır arkadaş’’ diyorlardı.

Ama olmadı. Yapılan tahminlerin hiçbiri tutmadı. Ankaragücü herşeyi düşünmüş ancak Moshoeu isimli bir futbol cambazını unutmuştu. Özellikle oyunun ikinci yarısında coşup dalga dalga rakip defansa yüklenen Fenerbahçe'de Moshoeu öyle şahane oynayıp öylesine muhteşem iki gol attı ki, görülmeye değerdi.

Fenerbahçe, Ankara deplasmanından özellikle oyunun ikinci yarıda özlenen atak futbolunu sergileyip rakibini adeta dağıtarak ederek altın değerinde üç puan kazandı.

Kanaryalar böylece ligde tehlikeli bir virajı daha ustalıkla döndü. Şimdi şampiyonluğa çeyrek var. Önümüzdeki haftalarda sıradakiler gelsin bakalım. Onların da özellikle muhteşem Moshoeu'den çekecekleri var.Bunları da Beğenebilirsiniz