« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Muhteşem fener 5-2

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Almanlar'ın Avrupa Şampiyonu olan ünlü takımı karşısında mükemmel bir performans sergileyen sarı lacivertliler, Moldovan (2), Erol (2) ve Boliç'in golleri ile farka gitti. Dortmund'un golleri Ricken ve Chapuisat'tan geldi.

<ı>Rüştü penaltı kurtardı

Lig öncesi son ciddi hazırlık maçında gözdolduran Fenerbahçe'de kötü futbolcu yoktu. Kanatları çok iyi kullanan, yan ortalarla Alman savunmasını çökerten F.Bahçe'de Metin'in yanı sıra iki gol attıran Baliç, ikişer gol atan Moldovan ve Erol da dikkati çekti. Rüştü, Dortmund'un Möller ile kullandığı ilk penaltıyı kurtardı.

Fenerbahçe, lig öncesi oynadığı son ciddi hazırlık maçında Almanlar'ın Avrupa Şampiyonu takımı Borussia Dortmund'u şov yaptığı maçta farklı yendi: 5-2.

Maçın ilk dakikalarda oyun daha çok orta sahada geçti. 26. dakikada ilk tehlikeli atağı Dortmund gerçekleştirdi. Ricken'in sağdan ortasında ön direk dibinde Salou dönerek vurdu, top yan ağlarda kaldı. Bu akından sonra F.Bahçe maça ağırlığını koydu.

29. dakikada Dimas ceza alanına girerken Reuter tarafından düşürüldü. Frikik atışında Murat'ın şutu üst direği sıyırık auta gitti.

34. dakikada Erol'un 25 metreden sert vuruşunu kaleci Lehman güçlükle kontrol etti.

35. dakikada Fenerbahçe öne geçti. Baliç soldan ceza alanına girerken ortaladı, bomboş pozisyondaki Moldovan uzarak kafayı vurdu: 1-0.

41. dakikada fark ikiye çıktı. Mustafa sağdan ceza alanına girerken düşürüldü. Baliç'in vakisli ortasına Erol yakın mesafeden ayak koydu ve devrenin skorunu belirledi: 2-0.

İKİNCİ YARI

46. dakikada Tanko'nun arapasıyla Salou ceza alanına girdi ve Erol'dan sıyrılamadı. Verilen penaltıyı Möller kullandı. Gol olan birinci atışı hakem ihlal olduğu için tekrarlattı. Möller'in ikinci atışında ise Rüştü başarılıydı.

52. dakikada Salou, Serkan'dan sıyrıldı, ceza alanına girdi, yine Serkan'ın darbesiyle düştü. Verilen penaltıyı bu kez Ricken kullandı ve gole çevirdi: 2-1.

57. dakikada Tayfun'un arapasıyla ceza alanına giren Mustafa sağdan ortaladı, Moldovan ayak koydu: 3-1.

74. dakikada Dimas soldan ceza alanına girdi, geriye çıkardı, Boliç ceza yayı üzerinden yerden sert vuruşla skoru 4-1 yaptı.

77. dakikada sağdan Ricken'in ortasında Chapuisat yakın mesafeden ayak koydu ve durumu 4-2 yaptı.

80. dakikada Fener bir gol daha kazandı. Erol soldan ceza sahasına yaklaştı, kaleyi karşıdan gören pozisyonda şutladı, rakibe çarpan top kaleciyi yanılttı: 5-2. Son dakikalarda Boliç mutlak bir fırsatı değerlendiremeyince maç F.Bahçe'nin 5-2 üstünlüğü ile sona erdi.

STAT: Şükrü Saraçoğlu

HAKEMLER: Muhittin Boşat (***), Binali Kartal (***), Celal Karahalil (***)

FENERBAHÇE: Rüştü (***)- Mustafa (***), Uche (***), Serkan (***), Erol (***)- Tayfun (***) (Dk.83 Taner *), Murat (***), Metin (****), Dimas (***)- Moldovan (***) (Dk.77 Faruk **), Baliç (***) (Dk.55 Boliç ***)

BORUSSİA DORTMUND: Lehman (*)- Miyhnis (**), Köhler (*), Reuter (**)- Ricken (***), Steviç (*) (Dk.46 But *), Nerlinger (*) (Dk.79 Baumnan *), Möller (*), Tanko (**) (Dk.71 Barbares *)- Salou (**), Chapuisat (**)

GOLLER: Dk.35 ve 57 Moldovan, Dk.41 ve 80 Erol, Dk.52 (penaltıdan) Ricken, Dk.74 Boliç, Dk.77 Chapuisat

SARI KARTLAR: Lehman, Reuter (B.Dortmund)
Bunları da Beğenebilirsiniz