Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Muhteşem Efes : 76-66

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hüseyin ve Naumoski'nin harika oyunuyla coşan lacivert beyazlılar, Avrupa Ligi'ndeki üçüncü maçında, İspanyol devi Real Madrid'i dize getirerek gücünü kanıtladı.

Avrupa'daki gururumuz Efes Pilsen, basketbol devlerinden birini daha dize getirdi. Avrupa Ligi'ndeki iddialı temsilcimiz, Real Madrid'i evinde 76-66 yenerek bu yıl da favori olduğunu gösterdi. Bodiroga'yı Howard, Herreros'u Ufuk'la kontrol eden Efes Pilsen skorda üstünlük sağladı. Sellers ve Howard içeriden, Naumoski ve Ufuk da dışardan skor bulunca ilk yarıyı 42-37 önde bitirdik.İkinci yarıya iyi başlayamadık. Ancak 27. dakikadan sonra alan savunmasına dönen Efes'te Hüseyin çember altında devleşirken, Naumoski eski günlerine döndü, diğerleri onlara ayak uydurdu ve Efes Pilsen maçı 71-66 kazandı.

SALON: Madrid

HAKEMLER: Stefano Cazzaro (***) (İtalya), Efim Resser (***) (Almanya)

REAL MADRİD: Bodiroga (***) 14, Rogers (***) 15, Santos (**) 4, Herreros (*) 3, Orenga (**) 11, Paralaukas (**) 6, Angulo (**) 9, Lasso (*), Smith (*) 2, Antunes (*) 2

EFES PİLSEN: Mirsad (***) 2, Naumoski (***) 18, Sellers (***) 9, Howard (****) 19, Ufuk (***) 11, Hüseyin (****) 15, Murat (***) 2, Volkan (***)

İLK YARI: 42-37 (Efes lehine)


Bunları da Beğenebilirsiniz