Gündem Haberleri

  Muhteşem balo

  Hürriyet Haber
  02.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  1877 yılından beri savaş yılları dışında Viyana'da gerçekleştirilen geleneksel Viyana Opera Balosu, önceki gün akşam Swissotel The Bosphorus'da dünya sosyetesini buluşturdu. Avrupa'da bir ayrıcalık ve statü sembolü olarak görülen Viyana Opera Balosu'na, dünyaca ünlü modacımız Atıl Kutoğlu ile birlikte Avusturyalı Prenses Pilar von Goess, Viyanalı ünlü operet sanatçısı ve Viyana eski Belediye Başkanının eşi Dagmar Koller ve Prens Hubertus von Hohenlohe, onur konuğu olarak katıldı.

  Altı yıldır ülkemizde de gerçekleştirilen Viyana Opera Balosu, önceki gece Swissotel The Bosphorus'da Türk ve Avusturya sosyetesini buluşturdu. Türk ve Avusturya ulusal marşlarıyla başlayan ve açılış valsini ‘‘Altın Gençlik’’ olarak adlandırılan 72 çiftin yaptığı Viyana Opera Balosu'nda, Türk Balesi'nin 50'nci yılı nedeniyle 20 minik balerin de dans etti. Davetiyeleri 150 dolardan satılan baloda, Viyana Opera Orkestrası'nın yanı sıra dünyaca ünlü tenor Richard Karczykowski ve soprano Gerlinde Jelinek de sahneye çıktı. Viyana Devlet ve Halk Operaları sanatçılarından oluşan ve ünlü koreograf Christina Klein yönetimindeki Viyana Balesi de, her yıl olduğu gibi, muhteşem danslar sergiledi. Gecenin sonunda da kankan dansı gösterisi, davetlileri coşturdu. 600 metrekarelik bir dans pistine dönüştürülen Swissotel'in Fuji Balo Salonu'na, Viyana'daki opera binası örnek alınarak 28 adet loca ve 16 adet teras yerleştirildi.

  Geceye ayrıca, 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eşi Semra Özal, Yahya Demirel, Mesut Yılmaz'ın annesi Güzide Yılmaz, Yasemin-Sedat Aloğlu, Ömer Dinçkök ve kızı Gamze Dinçkök, İstanbul eski Valisi Nevzat Ayaz, Ender Mermerci, Hatice-İbrahim Kefeli, Perran Kutman ve eşi Koral Sarıtaş, Halit Kıvanç, Üstün Asutay, Neslihan Yargıcı, Cem Özer ve modacı eşi Esin Maraşlıoğlu, Dilek-Hüseyin Yalçınkaya, Mehmet Eyilik, Sevilay Öztürk ve Hıncal Uluç gibi tanınmış simalar katıldı.

  Ünlü modacımız Atıl Kutoğlu'nun (en sağda) yakın arkadaşları olan Avrupa sosyetesinin ünlü isimleri Prenses Pilar von Goess, Prens Hubertus von Hohenlohe, Viyanalı ünlü operet sanatçısı ve Viyana eski belediye başkanının eşi Dagmar Koller (soldan sağa), balonun onur konuklarıydı.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı