« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Muhteşem

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Güven TANER

Karabükspor ligdeki iyi performansının sağladığı aşırı özgüvenin etkisinde oyuna soğuk başlayınca, daha dakika dolmadan golü ağlarında gördü. Savunmadaki yavaşlığı Beşiktaş'ın kolayca top kullanmasına izin verdi, Oktay fırsatı çok iyi kullandı. İlk saniyelerin ürünü gol Karabük'ü kendine getirdi. Beşiktaş da deplasmanlarda alışık olduğumuz kötü futbol düzeyine düşmeyince, sahada izlenmesi heyecan verici bir mücadele doğdu. Bunu belgelemek için yalnız ilk yarıda Beşiktaş'ın iki, Karabükspor'un üç gol pozisyonuna girdiğini, hakemin iki taraf için de birer penaltı çalma durumunun bulunduğunu, ama bunlara penaltı yorumu getirmediğini aktarmak yeter.

Beşiktaş'ta performansı merak edilen Ertuğrul, kendini aşmanın çabasını gösterir bir çalışkanlık içindeydi. Ama oyun doğasında çabukluk olmadığı için forvette görev yaptığı ilk yarıda Amokachi'yi aşan bir performans sergileyemedi. Onun en iyi yaptığı şey, topa vurmaktı ve bunu dördüncü goldeki müthiş şutuyla bir kez daha belgeledi.

Beşiktaş'ın en iyisi Mehmet 56. dakikada tam bir şov gol ürettirdi. Taç atışından aldığı meşin yuvarlağı Oktay'a öyle görkemli bir şekilde aktardı ki, golden çok bunu alkışlamamak mümkün değildi. Bu golden az sonra Oktay, Mehmet'in yerine giren Letchkov'a bir gol attırdı. Peşinden Haliloviç ikinci sarı kartla oyun dışı kaldı ve maç burada iyice koptu. Beşiktaş'ın giderek zenginleşen oyun görüntüleriyle de son buldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz