« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Muhtemel rakipler zorlu

Tarihi maçtan istediği sonucu çıkarmayan ve Portekiz vizesini baraj maçlarına bırakan Türkiye'yi baraj maçında zorlu rakipler bekliyor. (A) Milliler'in muhtemel rakipleri arasında İspanya, Hollanda, Rusya gibi dünya futbolunun devleri bulunuyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grupları'nı ikincilikle tamamlayarak baraj maçlarına kalan diğer takımlar şöyle:

Slovenya, Norveç, Hollanda, Letonya, İskoçya, İspanya, Hırvatistan, Galler, Rusya

İSPANYOLLAR HOLLANDA VE TÜRKİYE'DEN KORKUYOR

12. Avrupa Futbol Şampiyonası 6. Eleme Grubu'nu 2. sırada tamamlayarak baraj maçlarına kalan İspanya, pazartesi günü yapılacak kura çekiminde Türkiye veya Hollanda ile eşleşmekten çekiniyor.
  
Elemelerde 6. Grup'ta mücadele eden İspanya, deplasmanda Ermenistan'ı 4-0 yenmesine rağmen, Yunanistan'ın İrlanda karşısında aldığı 1-0'lık galibiyetle, Yunanistan'ın arkasından grup ikinciliğinde kaldı. 
  
İspanyol televizyonları, ana haber bültenlerinde verdikleri haberlerde, baraj maçı oynayacak 10 takım arasında, İspanya'nın çekinmesi gereken takımların Türkiye ve Hollanda olduğunu ifade etti.
  
Devlet televizyonu TVE'de yapılan yorumda, ''İspanya'nın baraj maçlarında eşleşeceği en zor rakipler, Hollanda ve Türkiye. Rusya, Slovenya, Romanya, Letonya ve İzlanda daha az zorlu rakipler'' denildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz