Ege Haberleri

  Muhtarlık binaları yenileniyor

  Hürriyet Haber
  27.08.2014 - 01:23 | Son Güncelleme:

  KARŞIYAKA Belediyesi, ilçedeki muhtarlık binalarını da baştan sona yenilemeye başladı.

  Muhtarların vatandaşlara daha etkin ve hızlı hizmet verebilmesi için çalışmalarını sürdüren Karşıyaka Belediyesi, kötü fiziki koşullarda hizmet veren Cumhuriyet, Dedebaşı, Şemikler, Goncalar ve Demirköprü mahalle muhtarlarına yeni yer tahsis etti, diğer 22 mahalle muhtarlığında da bakım ve onarım çalışması başlattı. Çalışmalar kapsamında; bazı muhtarlık binalarının tamamen değişeceği, bazılarının ise boya ve badana ile yenileneceği ve çatılarının da güçlendirileceği belirtildi.

  MUHTARLARA ÖZEL İLGİ

  Muhtarlar için "en yakın danışmanlarım" diyen Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, yerel seçimlerin ardından, 27 mahalle muhtarına da hatlı cep telefonu dağıtmış ve internet desteği vermişti. Muhtarlık binalarının elektrik ve su giderlerini de üstlenen belediye, kırtasiye yardımını da ihmal etmedi. Bu sayede muhtarlıklarda 4.5 lira olan resmi evrak ücreti de 2 liraya düşürüldü.

  EN ÖNEMLİ KÖPRÜ

  Muhtarlara her konuda destek sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Muhtarlar, vatandaşlar ile belediye arasındaki en önemli köprü görevini yapıyorlar. Mahalle muhtarlarımızla işbirliği ve dayanışma içinde olmamız çok önemli. En iyi hizmeti üretmek için çabalıyoruz. Muhtarlarımız, daha çağdaş ve sağlıklı hizmet binalarını hak ediyor. Birlikte güzel işler yapmaya devam edeceğiz" dedi.

  Goncalar Mahalle Muhtarı Erdal Türk ise belediyenin desteklerinden hem muhtarların hem de vatandaşların son derece memnun olduğunu dile getirdi, Başkan Akpınar'a teşekkür etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı