GAZİANTEP HABERLERİ

Muhtarlara, referandum süreci anlatıldı

DHA
29.03.2017 - 16:41Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP'te merkez ilçe Şahinbey'deki mahalle muhtarlarına referandum süreci anlatıldı.

Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya; AK Parti Gaziantep Milletvekili ve AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Ak Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hakan Kurt ve mahalle muhtarları katıldı.

AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, ülkenin geleceği ile ilgili önemli bir süreç yaşandığını belirterek, "Muhtarlarımızın dilinden en iyi Cumhurbaşkanımız anlar. Kendisine sen muhtar bile olamazsın diyerek ceza evine koydular. Peki ne oldu? Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin muhtarı oldu. Muhtarlık, Meclis ve Belediye seçimi 5 yılda bir aynı günde yapılıyor. Ondan sonra herkes kendi işine gücüne bakıyor. İçinizde mecliste başka partiye, belediye başkanlığı seçiminde başka partiye oy vermiş olabilir. Biz şimdi getirdiğimiz yeni modelle, belediye ve muhtarlık modeline geçiyoruz. Cumhurbaşkanını vatandaş seçecek. Cumhurbaşkanını ve Meclis seçimi farklı günlerde yapılıyor bu da vatandaşın omzuna ekstra bir külfet binmesine ve işlerin aksamasına neden oluyor. Şimdi Cumhurbaşkanlığı seçimi ve meclis seçimi kargaşasını kaldırıyoruz. Sandığa gittiğinizde Cumhurbaşkanlığı ve meclis seçicimi aynı günde olacak. İsteyen kendi partisine oyunu verecek. Ama Cumhurbaşkanlığı’nda da birini seçecek. Seçim bittikten sonra 5 yıl işimize gücümüze bakacağız kafamız rahat edecek" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde güçlü Türkiye için bu referandum sürecinden başarıyla çıkılması gerektiğini vurgulayarak, "Şahinbey demek Gaziantep demek değil, Şahinbey demek Türkiye demektir. Bir milyon nüfusu olan 67 ilden büyük bir ilçeden bahsediyorum. Büyüklük üzerimize büyük bir sorumluluk ve vebalde getiriyor. Bu anlamda şehir olarak referandum sürecinde çok iyi ve sıkı çalışarak güçlü bir 'Evet' sesi çıkarmamız gerekiyor. Referandumdan 'Evet' çıkmaması için küfür tek millet olmuşken, bizim üzerimize düşen sorumluluklar daha da artmaktadır. Liderimizin bize olan güvenine karşı, bizim çok iyi bir sonuç almamız gerekiyor. Yüzde 65’in üzerine çıkmamız içinde gecemizi gündüzümüze katıp çalışacağız" dedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, dünyanın referandum sürecini yakından takip ettiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Önemli bir referandum öncesindeyiz. Bu referandum ülkemizin kaderini belirleyecek. Bundan sonra istikrarla yola devam edilecek mi? Yoksa eski koalisyonlara mı döneceğiz? Bunu oylamasını yapacağız. Bu sadece bizi değil, aynı zamanda tüm dünyadaki Müslümanları da alakadar ediyor. Çünkü herkes gözünü buraya dikmiş Müslümanlar dua ediyor. Haçlılarda Hayır çıksın diye bütün güçleri ile gayret ediyorlar. Bu nedenle 16 Nisan’a kadar bütün enerjimizi bütün gücümüzü 'Evet' oyumuzu nasıl arttırırız gayreti içerisinde olmalıyız. Bu bir şahıs meselesi değil vatan meselesidir. Geçmiş dönemle şimdiki dönemi kıyasladığınızda Ak Partili belediyeler gece gündüz demeden çalışıyorlar. Şuanda köylerde kili taşı, park, spor aletleri, taziye evleri ve hatta halı sahalar dahi yapıyoruz. Ak Parti’nin gelişiyle Türkiye de ve Gaziantep’te olumlu anlamda önemli derecede farklılıklar oldu. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın garantisidir. Elhamdülillah bu anlamda hiçbir sıkıntımız yok."

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Muhtarlara, referandum süreci anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 16 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muhtarlara, referandum süreci anlatıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı