ADANA HABERLERİ

Muhtarlar, “Jurassıc Park" İstiyor

IHA
29.07.2015 - 10:33Son Güncelleme :

DOĞAL PARK'TA YAPILACAK JURASSİC PARK İÇİN MUHTARLAR VE HALK BİR ARAYA GELİP DESTEK VERDİ.

IHA

Bir grup vatandaşın “Ağaç kesileceği” endişesiyle başlattığı “Jurassic Park istemiyoruz” kampanyası Çukurova’daki muhtarların ve vatandaşların tepkisine yol açtı. Jurassic Park’ın yapılacağı Doğal Park-2’de bir araya gelen muhtarlar, "İnsanların eğlenip dinleneceği, Adana’yı cazibe merkezi yapacak Jurassic Park yapılmalıdır ve biz Soner Çetin’in arkasındayız" mesajı verdi.
Özellikle sosyal medya üzerinden çağrı yaparak örgütlenmeye çalışan Jurassic Park karşıtlarına tepki Çukurovalı muhtarlar ve parkın yapılacağı 100. Yıl Mahallesi’nde oturan vatandaşlardan geldi. Doğal Park 2’de Çukurova’daki muhtarlarla ortak basın toplantısı düzenleyen 100. Yıl Muhtarı Mehmet Yakar’a yüzlerce kişi destek verdi. Ellerinde “Jurassic Park’ıma dokunma”, “Jurassic Park canlılık getirecek” ve “Soner Çetin Çevreci Başkan” yazılı dövizlerle toplantıya katılan vatandaşlardan ‘çevreci’ olduğunu söyleyenlere yürüyüş yapılarak tepki gösterildi.
Çukurova’daki mahalle muhtarları adına hazırlanan basın metnini okuyan 100. Yıl Muhtarı Mehmet Yakar, tartışma üzerine konuyu yetkililere ve bizzat Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e sorduklarını ve “Kesinlikle ağaç kesilmeyecek, betonlaşmaya asla müsaade edilmeyecek” diye söz aldıklarını belirterek şunları söyledi:
"Aldığımız cevaplar üzerine rahatladık. Mevcut yeşil dokunun daha da güçlendirileceğini söyleyen Soner Başkan’ın sözlerini bir teminat olarak alıyoruz. Kendisine güveniyor ve inanıyoruz. Hiçbir şey yapmazsanız kimse sizi eleştirmez; eğer eleştiriliyorsanız bir şeyler yapıyorsunuz demektir. Bilgi edinmeden eleştirmek doğru olmaz. Bu parkın canlanmasını isteyen bizdik. ‘Canlansın’ dedik. Başkanımız Soner Çetin de Jurassic Park projesini hazırladı. Yılda 1 milyon kişinin ziyaret edeceği Jurassic Parkı görmek için çevre il ve ilçelerden de insanlar Çukurova’ya, Adana’ya koşacak. Jurassic Park bölgeyi canlandıracak. Soner Başkan’a bu projesi için çok teşekkür ediyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Muhtarlar, “Jurassıc Park" İstiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muhtarlar, “Jurassıc Park" İstiyor haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı