İSTANBUL HABERLERİ

Muhtarlar Derneği Genel Merkezi açıldı

DHA
28.03.2016 - 16:45Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL(DHA) FATİH Belediyesi tarafından Molla Gürani Mahallesi Selim Sabit Sokak içerisine yapılan Fatih Muhtarlar Derneği’nin Genel Merkez Binasının açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Açılış törenine Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Ahmet Aydın, Ak Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilçede görev alan Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve muhtarlar katıldı.
“HALK TARAFINDAN SEÇİLEN ÜÇ MAKAMDAN BİR TANESİ DE MUHTARLARIMIZDIR”
Muhtarların yerel yönetimlerde önemli bir yeri olduğunu ifade eden Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Muhtarlarımızı önemsiyoruz. Bir devletin mekanizması var, bir de milletin mekanizması var. Devletin mekanizmasının bir piramit olarak düşünürsek, en başında Cumhurbaşkanı, daha sonra ise aşağıya doğru inildiğinde yerel yönetimler ve muhtarlarımız vardır. Biz bu sıralamayı bir bütün olarak götürürsek, gerçek anlamda bir demokrasi o zaman olur’’ dedi.

(FOTOĞRAF)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Muhtarlar Derneği Genel Merkezi açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 16 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muhtarlar Derneği Genel Merkezi açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı