SAKARYA HABERLERİ

Muhtarlar Çözüm Ortaklarımızdır

IHA
20.10.2015 - 14:57Son Güncelleme :

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZEKİ TOÇOĞLU VE MUHTARLAR DERNEĞİ ÜYELERİ PROGRAM BİTİMİ

IHA

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen programda 19 Ekim Muhtarlar Günü Tunatan Sosyal Tesisleri’nde kutlandı. Buluşmada Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem ile çok sayıda muhtar yer aldı. Programın açılış konuşmasında söz alan Erdem, İçişleri Bakanlığı tarafından 19 Ekim’in Muhtarlar Günü olarak ilan edilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na her zaman muhtarların yanında olmaları vesilesi ile teşekkürlerini de ileten Erdal Erdem şunları söyledi; “Hepimizin bildiği gibi muhtarlar demokrasilerin mihenk taşıdır. Devlet bürokrasisinin işlemesinde de muhtarlarımız kilit bir rol üstlenmekteler. Biz muhtarlık kurumunun birtakım yasal değişiklikler ile güçlendirilmesi taraftarıyız. İnşallah bu konuda yeni adımlar atılacaktır. Ayrıca şuanda 4 ilçeyi temsil eden bir derneğiz. Bu da şehir nüfusunun yüzde 55’ine tekabül ediyor. İnşallah yakın zamanda şehir genelindeki tüm muhtarları tek çatı altında toplayacağız. Bu konuda da bizlerden desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyoruz.”
Muhtarlar Günü’nü tebrik ederek konuşmasına başlayan Başkan Toçoğlu, “Sevgili peygamberimiz: ‘insanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır’ demiştir. Biz de görev alanları içerisinde mahalle sakinlerinin dertleriyle dertlenen muhtar kardeşlerimizle böylesi bir programda bir araya gelmek istedik. İçişleri Bakanlığımız da 19 Ekim’i Muhtarlar Günü olarak ilan etti. Ben bu vesileyle çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanınızda olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum” diye konuştu.
Konuşmasına 7 Haziran sonrası süreci değerlendirerek devam eden Toçoğlu, “7 Haziran sonrası süreç adeta bir fetret devri olarak değerlendirilebilir. Biz yaklaşık bu 4 aylık süreçte gerekli dersleri çıkardık. Sandıktan çıkan mesajı çok iyi aldık. Bu doğrultuda gerekli adımları attık. AK Parti Türkiye’deki reform geleneğinin öncüsüdür. Partimiz bu süreçte gerekli tüm yenilikleri gerçekleştirdi. Yeni bir dil oluşturduk. Bu dil her zaman olduğu gibi milletimizin dilidir. Ancak şunu ifade etmek zorundayız: içinde bulunduğumuz süreç kesinlikle bir parti meselesi değildir. Ülke meselesidir. İdeal meselesidir. Bunu çok iyi anlamak durumundayız” dedi.
Başkan Zeki Toçoğlu konuşmasının son bölümünde ise şunları söyledi; “Muhtarlarımız yerel kalkınmaya öncülük eden en önemli paydaşlarımız arasındalar. Biz birlikte çalışma isteğimizi sürekli yineliyoruz. Hamdolsun Sakarya’da bu konuda güzel bir hava yakaladık. Muhtarlarımızla çözüm ortağı olarak çalışıyoruz. Kardeşlik coğrafyası şehrimizde yönetim anlayışımızda bu güzel uyumun izlerini taşıyor. Biz sizden daima destek gördük. Milletvekillerimiz, Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz de sürekli hizmetlerle konuştular. İnşallah bu böyle devam edecek. 1 Kasım bir dönüm noktası. Bu anlamda bizleri yalnız bırakmayacağınıza yürekten inanıyoruz. Tekrardan 19 Ekim Muhtarlar Günü tüm muhtarlarımıza hayırlı olsun; emekli olan, görevinden ayrılan muhtarlarımıza da sağlıklı bir ömür diliyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Muhtarlar Çözüm Ortaklarımızdır hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 14 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muhtarlar Çözüm Ortaklarımızdır haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:24
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   15:58
  • Akşam
   18:24
  • Yatsı
   19:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı