TEKİRDAĞ HABERLERİ

Muhtarlar, Başkanlar İle Bir Araya Geldi

IHA
26.10.2015 - 18:02Son Güncelleme :

SÜŞEYMANPAŞA BELEDİYESİNE BAĞLI MAHALLE MUHTARLARI İSTEK VE ŞİKAYETLERİNİ ÖZTRAK VE BELEDİYE BAŞKANLARINA BİLDİRDİ

IHA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa ilçesine bağlı muhtarlar ile toplantıda buluştu.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çevre Eski Bakanı Fevzi Aytekin, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları, Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyeleri ve muhtarların katıldığı toplantıda açılış konuşmasını Başkan Ekrem Eşkinat yaptı.
Süleymanpaşa ilçesinin bütünlüğü ile söze başlayan Başkan Eşkinat, "Süleymapaşa’nın 74 mahallesiyle beraber bir bütün olduğunu düşünüyoruz. O köye, bu mahalleye, bu yöreye yapılan hizmet değil, Süleymanpaşa’nın tamamına yapılan hizmet, hepimize yapılan hizmet diye bakıyoruz. Zaman zaman 74 mahalleye birden gücümüz yetmiyor. Adil bir şekilde hizmeti dağıtmaya çalışıyoruz. Bu noktada anlayışınız ve bizlere desteğinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum" dedi.
ÖZTRAK: "MUHTARLARIMIZIN SORUNLARINA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, muhtarların sorunlarına büyük önem verdiklerini dile getirerek, "Muhtarlarımızın özlük haklarıyla ilgili düzenlemelerin üzerinde duruyoruz. Bunları gerçekleştirmek için uğraşıyoruz. Ayrıca köy yollarımızda sıkıntılar olduğunu görüyorum ama bunları da aşacağız göreceksiniz. Benim belediyelerimize güvenim tam. Sizin de en ufak bir sorunda başkanlarımızla görüşerek sorunun çözümü olacağınıza eminim" ifadelerini kullandı.
GÜRAL: "KÖYLERİMİZDE KADINLARIMIZA YÖNELİK KURSLAR AÇMAK İSTİYORUZ"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak’ın konuşmasının ardından Süleymanpaşa Belediye Başkanı Gülferah Güral, belediye hizmetlerini muhtarlara hatırlatırken, "Geçen yıldan beri sağlık müdürlüğümüz ve KETEM ortaklığında salı ve cuma günleri meme kanseri kontrolü için kadınlarımızı taşıdık. Yine de kontrollere gitmeyen varsa bizleri bilgilendirin. Bu konuda sizden destek istiyorum. Ayrıca köylerimizde kadınlarımıza yönelik kurslar açmak istiyoruz. Bazı köylerimizden talep alıyoruz ama bu talebin artması lazım. Sizlerden kadınlarımızın yanında olup kurslara ilgi göstermesi yönünde olumlu etkinizin olmasını istiyorum" dedi.
ALBAYRAK: "TEKİRDAĞ’IN BİN 217 KİLOMETRE KÖY YOLUNUN TAMAMI HİZMET SÜREMİZ İÇERİSİNDE YAPILACAK"
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesinin muhtarlarıyla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. 1 Ocak 2016’dan itibaren hangi muhtar beni ararsa arasın sorunları 2 günde çözülecek. Büyükşehrin bütün gücüyle hizmet vermesini göreceksiniz. Tekirdağ’ın bin 217 kilometre köy yolunun tamamı bizim hizmet süremiz içerisinde ya sıcak asfalt, ya da taş kaplama şeklinde hazır hale gelecek" diye konuştu.
Albayrak, "Bu sene bir greyder ihalesi yaptık. Bundan sonra hasat zamanı siz greyder kiralamayı düşünmeyeceksiniz. Sayın başkanın da benim telefonumda 24 saat açık. Muhtarlarımıza açık olarak söylüyorum. 1 günde çözülmeyen işinizi bize bildirin. Bize güvenmeye devam edin. Biz buraya hizmet için geldik" ifadelerini kaydetti.
Konuşmaların ardından muhtarlar istek ve şikayetlerini milletvekili ve belediye başkanlarına bildirirken CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, ızgaranın başına geçerek muhtarlar için köfte pişirip ikramda bulundu. Toplantı sonrasında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yapılan ’Kitap Kafe’ açılışına geçildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Muhtarlar, Başkanlar İle Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 18 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muhtarlar, Başkanlar İle Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı