Ege Haberleri

EGE

  Muhtarın cehalet savaşı

  Hürriyet Haber
  11.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR'e bağlı Köseler Köyü cehalete karşı savaş açtı. İlkokul mezunu muhtar Adnan Aydemir, yeni öğretim yılı öncesi köy meydanında geçen yıl takdir ve teşekkür alan öğrencileri ödüllendirdi. Köylülerden çocuklarını okutmalarını isteyen Aydemir, büyükler için kurslar açacağını söyledi.

  MUHTAR Aydemir, cehaleti yenmekte kararlı olduğunu belirterek, ‘‘Resmi kurumlarda komşu köylerden memur görüyordum. Bizim köyden olmaması dikkatimi çekti. Beni üzdü, onuruma dokundu. Köyümüzden de eğitimli kişilerin aktif görev almasını istiyorum, sonuna kadar savaşacağım’’ dedi.

  KÖŞELER Köyü'nün 12 yıllık öğretmeni Alaaddin Ersoy, 1200 nüfusa rağmen ilköğretimden sonra eğitim - öğretimini sürdüren olmadığını belirtti. Ersoy, ‘‘Bugün Köseler'in cehaletten kurtuluşunun yıldönümü olsun. Çocuklarınız yine tarlada çalışsın, ama üniversiteye de gitsin’’ diye konuştu.

  KÖYÜ bayram yerine çeviren törende başarılı öğrencilere altın ve saat hediye eden muhtar Aydemir, ilköğretim öğrencilerine de defter, kitap, kalem ve cetvel dağıttı. Köy halkının 7'den 70'e büyük ilgi gösterdiği törende köy gençleri müzik eşliğinde oynadı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı