KASTAMONU HABERLERİ

Muhtar Rıfat Cozuroğlu’ndan Örnek Çalışma “Bu Bayram ET Yemeyen Kalmasın”

IHA
17.09.2015 - 16:50Son Güncelleme : 17.09.2015 - 16:51

YAKLAŞANA KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE KASTAMONU BEYÇELEBİ MAHALLESİ MUHTARI RIFAT COZUROĞLU SOSYAL SORUMLULUK ADI ALTINDA YOKSUL VE KURBAN KESEMEYEN AİLELERE ET ULAŞTIRMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ. (MUHAMMED KÖMEÇOĞLU - KASTAMONU / İHA )

IHA

Yaklaşana Kurban Bayramı öncesinde Kastamonu Beyçelebi Mahallesi Muhtarı Rıfat Cozuroğlu sosyal sorumluluk adı altında yoksul ve kurban kesemeyen ailelere et ulaştırmak için harekete geçti. Muhtar Cozuroğlu ‘Zenginden al; fakire ver’ anlayışıyla “Bir öğünde sizden olsun” örnek çalışma başlattı.
Proje hakkında bilgi veren Beyçelebi Mahallesi Muhtarı Rıfat Cozuroğlu, Kastamonu ve mahallesi için her türlü çalışmanın içerisinde bulunacağını belirterek, amacının Kurban Bayramı öncesinde kurban kesemeyen ailelere et ulaştırmak olduğunu söyledi.
Osmanlı’dan gelen yardımlaşma ve dayanışma duygusunu günümüzde de yaşatma amacında olduğunu ifade eden Muhtar Rıfat Cozuroğlu: “Mahallemizde geçen Kurban Bayramı’nda kurban kesemeyen ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere mahallemiz başta olmak üzere diğer mahallelerden kurban eti payı topladık. Topladığımız kurban etlerini ulaşabildiğimiz bütün mahallelerdeki yoksul ailelere dağıttık. İnşallah bu yılda yapılacak yardımlarla yoksul ailelerin bir öğünü bizden olsun diyorsanız bize ulaşın. Kurban yardımlarını gerçek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıralım” diye konuştu.
Başlattığı projenin hem Kastamonu’da hem de Türkiye’de örnek teşkil etmesini beklediğini kaydeden Cozuroğlu: “Biz köklü bir medeniyete mensubuz. Tarih boyunca yoksulun ve mazlumun yanında yer almışızdır. Komşumuzu ve yakınlarımızı koruyup kollamak görevimizdir. Ben sadece bunu muhtarlık görevim için değil insanlık adına yapıyorum. Onun için bu bayramda yoksul ailelerimizin tencerelerinde dert değil et kaynaması için herkesten yardım bekliyoruz. Rabbim yapılacak yardımları şimdiden kabul etsin. Önümüzdeki Kurban Bayramı’nın başta mahallem olmak üzere Kastamonu, Türkiye ve bütün Müslüman alemi için hayırlar getirmesini dilerim” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Muhtar Rıfat Cozuroğlu’ndan Örnek Çalışma “Bu Bayram ET Yemeyen Kalmasın” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 16 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muhtar Rıfat Cozuroğlu’ndan Örnek Çalışma “Bu Bayram ET Yemeyen Kalmasın” haberi güncellenecektir.

  KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:42
  • Guneş
   06:24
  • Öğle
   12:49
  • İkindi
   16:14
  • Akşam
   18:51
  • Yatsı
   20:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı