Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Mühim toplantı yolu kapattı

Ayşen GÜR

ŞU anda İstanbul'da çok önemli bir toplantı yapılıyor. Birleşmiş Milletler çatısı altında düzenlenen Radyokomünikasyon Genel Kurulu ve Dünya Radyokomünikasyon Konferansı, 30 Haziran'a kadar sürecek.

Toplantı o kadar mühim ki, sırf buna yetişsin diye Lütfi Kırdar Spor ve Sergi Sarayı'na yapılan ek bina, yani Rumeli Spor ve Sergi Sarayı, delice bir hızla yapıldı, yetiştirildi.

Toplantıya dünyanın dört bucağından insanlar katılıyor ve zannediyorum dünya iletişim sistemini, gökyüzündeki uyduları filan aralarında paylaşıyorlar. O kadar önemli yani!

Toplantının güvenliğini İstanbul Emniyet Müdürlüğü sağlıyor. Polis, güvenlik için Lütfi Kırdar'ın önünden geçen sokağı araç trafiğine kapattı.

Yasak Cumhuriyet Caddesi'ni Taşkışla Caddesi'ne bağlayan sokak için geçerli. Hilton'un arka kapısından başlıyor, Muhsin Ertuğrul Harbiye Şehir Tiyatrosu'nun, Askeri Müze'nin ve Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nun önünden geçerek İtfaiye binasının oraya kadar sürüyor.

Bir tiyatro ve bir konser salonu bulunan bu sokağı kullanan pekçok kişiden şikayet geldi. Şikayette bulunanlara kötü bir haberim var: Araç trafiğine konulan yasak, 30 Haziran'a, yani bu toplantının sona ermesine kadar sürecek!

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI