DENİZLİ HABERLERİ

Mühendislik Öğrencilerine Oryantasyon

IHA
29.09.2015 - 16:21Son Güncelleme :

PAÜ'DE MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ İÇİN ORYANTASYON GÜNÜ DÜZENLENDİ

IHA

Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ni kazanan yaklaşık bin öğrenci için ‘Mühendislik Fakültesi Birleşik Oryantasyon Günü’ düzenlendi.
Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte ilk olarak mühendislik alanında yer alan meslek örgütleri ile öğrenci toplulukları stand açtı. Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Toprak, öğretim elemanları ve öğrencilerin katıldığı oryantasyon programında, çeşitli sunumlar yapıldı.Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Toprak, geçen sene ilk defa tüm bölümlerin katılımı ile başlayan oryantasyon programının geri dönüşümünün olumlu olduğunu, bu sene de yine tüm öğrencilerin katılımıyla yeni öğrencilerin eski öğrenciler, bölüm öğretim elemanları ve oda temsilcileri ile bir araya geldiğini söyledi. Bugüne kadar 17 bin mezun verdiklerini belirten Toprak, akademik kadro, laboratuvarlar, uluslararası değişimler ve aktif öğrenci kulüpleriyle güçlü bir fakülte olduklarını söyledi. Konuşmaların ardından Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Abdullah Tahsin Tola tarafından Denizli, Pamukkale Üniversitesi ve Mühendislik Fakültesi hakkında genel bilgiler verildi. Ayrıca öğrencilerin temelde bilmesi gereken üniversite yaşamına ait önemli bilgiler de bu sunumda yeni öğrencilere aktarıldı. Öğrenciler sınavlar, dersler, ortalamalar, değişim programları, yan dal-çift ana dal gibi akademik kavramların yanı sıra, öğrenci toplulukları, yemek, spor ve kütüphane gibi kendilerine sunulan imkanlar hakkında da bilgi sahibi oldular.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Mühendislik Öğrencilerine Oryantasyon hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 16 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mühendislik Öğrencilerine Oryantasyon haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  08:02
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:24
Sayfa Başı