BURDUR HABERLERİ

Mühendis Adaylarına Eğitim

IHA
22.10.2015 - 12:43Son Güncelleme :

MÜHENDİS ADAYLARINA BUCAK'TA UYGULAMALI EĞİTİM

IHA

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Orman Fakültesi Orman Mühendisliği bölümü öğrencileri Bucak Orman İşletme Müdürlüğüne inceleme gezisi düzenledi. SDÜ Orman Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Ali Var başkanlığında, Orman Mühendisliği Öğrencileri Bucak Seydiköy Orman Dışı Satış deposunda inceleme gezisi düzenledi. Depo Şefi Elbi Kökalışlar tarafından karşılanan öğrencilere Seydiköy Orman ürünleri satış deposu, depoya gelen emvallerin teslim alınması, sınıflandırma, istifleme, depo kayıtlarının tutulması ve orman emvali satışları ile ilgili bilgiler verildi. Ardından Yrd. Doç. Dr. Ahmet Ali Var tarafından uygulamalı olarak gösterilen endüstriyel odun zararlıları, bunların dezavantajları ve bunlara karşı alınacak önlemler anlatıldı. Seydiköy Orman deposundan ayrılan öğrenciler teknik gezinin devamında Bucak Orman İşletme Şefliğinde, sürdürdü. Bucak İşletme Şefi Mustafa Gözlekçi tarafından 201 nolu bölme alanında DKGH ölçümü, damga tatbiki, devirme oyuğu, devirme kesişi, dalların gövdeden ayrılarak kabuklarının soyulması, standardizasyon hakkında bilgiler verildikten sonra uygulamayla anlatılanlar gösterilip, yüksek kesim yapılmaması hususuna özellikle dikkat çekildi.
Gezinin sonunda mühendis adayları daha önce teorik olarak öğrendikleri konuları uygulamalı olarak görme fırsatı yakalamaları ve kendilerine gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetlerini belirterek Bucak Orman İşletme Müdürlüğünden ayrıldılar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Burdur haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Burdur ilinden Mühendis Adaylarına Eğitim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 12 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mühendis Adaylarına Eğitim haberi güncellenecektir.

BURDUR NAMAZ VAKİTLERİ

20 Şubat 2018, Salı
 • İmsak
  06:15
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  13:19
 • İkindi
  16:20
 • Akşam
  18:49
 • Yatsı
  20:05
Sayfa Başı