« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Muhçu'nun hedefi büyük

İstanbul'da süren 39. Uluslararası Yaşar Doğu Serbest ve 2. Golden Grand Prix Bayanlar Güreş Turnuvası'nda 59 kiloda gümüş madalya kazanan Hatun Muhçu, Dünya Şampiyonası'na hazırlandığını kaydederek, hedefinin altın madalya kazanmak olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Turnuvada dün yapılan bayanlar 59 kilo mücadelesi finalinde Litvanyalı rakibine mağlup olarak gümüş madalyada kalan Hatun Muhçu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, önde götürdüğü karşılaşmada şanssız şekilde mağlup olduğunu söyledi.

İstanbul'da Eylül ayında düzenlenecek Dünya Güreş Şampiyonası'na hazırlandığını kaydeden Muhçu, “Nedenini ben de bilmiyorum. Bir anda mağlup oldum. Üzgünüm. Dünya Şampiyonası'na hazırlanıyorum. Hedefim orada altın madalya kazanmak” şeklinde konuştu.

Öğretmen olarak atandığı Rize'de geçici görevle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde görev yaptığını kaydeden Muhçu, şunları kaydetti:

“Spora judoyla başladım. İlk kez, İzmir'de 2005 yılında düzenlenen Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunları (UNIVERSIADE) öncesinde güreş milli takımına davet edilmiştim. Orada da gümüş madalya kazanmıştım. Sonra ara verdim. Madalya kazanmak güzel bir duygu, bunun için güreşe döndüm. Bundan sonra da güreşle devam edeceğim. Rize'de takımım olmadığı için judo takımıyla antrenman yapıyorum. Arkadaşlarıma rica ederek güreş çalışıyorum. UNIVERSADE'da da, burada da ikinci oldum, ama artık Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanmak istiyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz