« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Muhatap değiliz

Anelka’nın Konyaspor’a elle attığı golden sonra üç büyük kulübün hedefi olan sarı lacivertlilere ‘Sus’ emri getirildi. Başkan Aziz Yıldırım yönetim olarak konunun muhatabı olmadıklarına işaret ederek, polemik yaratmak istemediklerini söyledi.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
Sessizlik var

Konyaspor maçında Anelka’nın faul ve elle karışık attığı golden sonra Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’u karşısına alan Fenerbahçe’de sessizlik var. Sarı lacivertli yönetim ‘El değmemiş temiz bir lig istiyoruz’ pankartıyla önceki gece oynanan maçlara çıkan ezeli rakibinin suçlamalarına cevap vermeyi düşünmüyor. Yönetimdeki arkadaşlarına ‘Konunun muhatabı biz değiliz’ diyen başkan Aziz Yıldırım, polemik yaratmak istemiyor.

Yasağa uydular

Ligde ve Avrupa Kupaları’nda çıkışa geçen takımın her geçen gün daha iyi futbol oynadığı görüşünde birleşen yöneticiler, rakiplerinin bu tutumu karşısında kararlı bir şekilde susmayı tercih ediyor. Konyaspor maçından hemen sonra sarı lacivertli futbolculara ‘sus’ emri getirildi. Üç gün izin verilen futbolcular medyanın ısrarına rağmen yönetimin getirdiği yasaya uyarak, Konyaspor maçıyla ilgili hiçbir görüş belirtmedi.

Dört büyük yok

Fenerbahçeli taraftarların en uğrak internet sitesi olarak bilinen antu.com, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’un tutumuna değişik bir yorum getirerek, ‘Gözlerimiz yaşardı’ başlığı altında topladığı değerlendirmede, ‘Dün söylüyorduk, bugün teyid edildi. Türkiye’de ‘Dört büyük’ kavramı yok. Fenerbahçe ve diğerleri var. Galibiyetimizi, hakemin verdiği hatalı kararın gölgesinde bırakmaya çalışanların bilmesinde fayda var’ fikrini savundu.

Yorum yapmayız

Başkan Vekili Nihat Özdemir de yönetim olarak iki yıldır kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atıldığına işaret ederek, ‘Biz rakiplerimiz ile ilgili hiç bir zaman yorum yapmıyoruz. Bundan böyle de yapmayacağız. Konyaspor karşısında sahaya yorgun çıkan takımımız, ilk yarıda kötü oynadı. İkinci yarıda oyun disiplininden kopmadan mücadele verdik. Futbolcularımız maçı bırakmadı. Sonuçta kazanmayı başardık. Önemli bir galibiyet aldık’ dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler