Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Muhasebiciyi öldürüp ’Şans Topu’ndan para çıktı’ dedi

  Erol AKKIR, (DHA)
  05.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme: 05.08.2006 - 00:31

  Antalya’da üç yıl önce bir otomobil bayisinin muhasebecisi İsmail Girişen’i (33) öldürdükleri iddiasıyla tutuklanan iki sanıktan Osman Postallar’ın, cinayetten sonra muhasebecinin yanındaki paraları görünce eşini arayarak, "Yasemin müjde, piyango vurdu. Şans Topu’ndan para çıktı" dediği belirlendi.

  ANTALYA Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü dedektifleri, beş ay önce ruhsatsız tabanca bulundurmaktan tutuklanan Osman Postallar’ın (49) üzerinde bulunan silahın balistik incelemesini yaptırdı. Balistik incelemede, 15 Ağustos 2003 tarihinde otomobil içinde vurularak öldürülen İsmail Girişen’in ensesine sıkılan kurşunun da aynı tabancadan çıktığı belirlendi.

  Soruşturmayı genişleten polis, cinayetin işlendiği günlerde Turan Uçar’ın (42) eline yüklü miktarda para geçtiğini ve borçlarını kapattığını belirledi. Polisin gözaltına aldığı Uçar, suçunu itiraf etti. Uçar, daha önce Girişen ile birlikte aynı işyerinde çalıştığını, arkadaşı Osman Postallar ile bir başka mutemeti öldürmeyi planlarken bankadan para çektiğini öğrendikleri Girişen’i soymaya karar verdiklerini söyledi.

  CİNAYET PARASIYMIŞ

  Postallar da mahkemede, cinayetin ardından mutemetin yanındaki 64 bin euro, 42 bin YTL ve 400 doları çalarak kaçtıklarını itiraf etti. İki tutuklu, şimdi ’ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası’ istemiyle Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanıyor. Osman Postallar, mahkemede cinayeti işleyip Girişen’in çantasında bulunan paraları aldıktan sonra eşini arayarak, "Yasemin müjde, piyango vurdu. Şans Topu’ndan para çıktı" dediğini söyledi.

  Duruşmada dinlenen Yasemin Postallar ise, "Eşimin cinayet işleyip para gasp ettiğini bilmiyordum. Bana Şans Topu’ndan çıktı, demişti. Eğer bu paranın cinayet parası olduğunu bilseydim, çocuğuma yedirmezdim" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı