BALIKESİR HABERLERİ

Muhasebecilerden kabare

DHA
28.03.2016 - 12:22Son Güncelleme :
DHA

BALIKESİR Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Tiyatro Topluluğu 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde 'Devekuşu Kabare'den adlı oyunu sahneledi.
Kandemir Konduk'un yazdığı, Cemal Gür'ün yönettiği oyunda bir süre önce vefat eden ünlü sanatçı Zeki Alasya da bir kez daha anıldı. Balıkesir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Metin Yalçın'la birlikte Onur Erayman, Özgül Yiğit, Muharrem Deniz, Hasan Sezgin, Şeyma Bozkurt, Kerem Üçeldaş, Emine Sağlam, Tülay Oral, Tülay Atik, Cemal Gür ve Esra Baytekin'in rol aldığı oyun dün (Pazar) akşam Hüma Hatun Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda sahnelendi.
Tiyatroseverler ücretsiz sahnelenen oyuna büyük ilgi gösterirken, salonu tıka basa doldurdu. Skeçlerden oluşan özel gösterimde BSMMMO Başkanı Metin Yalçın performansı ile dikkat çekti. Diğer oyuncularda profesyonelleri aratmadı. İki perdelik oyunun sonunda ayakta alkışlanan tiyatro topluluğu, "Sanat toplum içindir" yazılı pankart açtı.
BSMMMO Başkanı Metin Yalçın, "Daha önce Reşat Nuri Güntekin'in 'Balıkesir muhasebecisi" oyununu sahnelemiştik. Bu kez Kandemir Konduk'un yazdığı skeçlerden bir derleme oluşturduk ve onu sahneledik. Üyelerimizin gösterdiği ilgi de bizi mutlu etti. Bu oyunu Ayvalık ve Bandırma'da da sahneleyeceğiz. Biz tiyatro topluluğu ile sanatı yaşamın içinde kılmak istiyoruz. Gelecekte sokak tiyatrosu ile daha çok insana ulaşmak istiyoruz, Üyelerimizi de iş stresinden uzaklaştırmayı amaçlıyoruz" dedi.
Coşkun YAMAN / BALIKESİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Muhasebecilerden kabare hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 12 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muhasebecilerden kabare haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı