Gündem Haberleri

  Muharrem İnce'nin 'düğün salonu' eleştirisine yanıt

  Hürriyet Haber
  05.09.2014 - 14:53 | Son Güncelleme:

  Genel Başkan Adayı Muharrem İnce'nin konuşmasında, kurultay için ATO salonunun seçilmesini eleştirmesi ve "düğün salonu" benzetmesine CHP Parti yönetiminden yanıt geldi.

  Muharrem İncenin düğün salonu eleştirisine yanıtGenel Başkan Yardımcısı Emel Yıldırım, CHP"nin daha önce kurultaylarını yaptığı Arena Spor Salonu'nun dolu olduğunu, önümüzdeki günlerde de bir turnuva nedeniyle kullanmanın mümkün olmadığını anlattı.

  ATO'nun tüm salonlarının CHP'liler tarafından kullanılmakta olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Partililer, ATO Kongre merkezinin tüm salonlarına, odalarına, hücrelerine kadar girebildiler. Kurultay sorunsuz şekilde devam ediyor" dedi.

  "HEP BİRLİKTE YOLA DEVAM ETME ZAMANI"

  Artık bu kurultayla birlikte CHP'de eleştirileri bir kenara bırakıp "hep birlikte çalışma döneminin başlayacağını" da vurgulayan Yıldırım, "Kurultay"ın ardından, hep birlikte, daha kararlı şekilde özgürlük, demokrasi ve adalet mücadelesi için çalışmalıyız" dedi.

  ''KADINLAR DAHA FAZLA ÇALIŞSIN''

  Yıldırım, İnce'nin "erkeklerin baş olduğu, kadınların kol olduğu bir yapı değil, yoldaş oldukları bir parti olacağız" söylemine de yanıt verdi:
  Kadınların siyasi bilince sahip olup, özellikle yerelde daha fazla çalışmakaları gerektiğine dikkat çeken Yıldırım, "Siyasi mücadele zordur. Hepimiz, tüm kadınlar çalışmalıyız, çalışmalıyız çalışmalıyız" dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı