Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Muharebeler kaybedilir ama önemli olan harbin kazanılmasıdır'

  A.A
  21 Ekim 2007 - 14:30Son Güncelleme : 21 Ekim 2007 - 14:42

  Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, Hakkari'de teröristlerce düzenlenen saldırıyla ilgili olarak “TSK'nın ve Türk milletinin, Türk devletinin azmi hiçbir zaman sona ermeyecektir, eninde sonunda bu olay sona erecektir” dedi.

  Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, Hakkari'de teröristlerce düzenlenen saldırıdan çok büyük elem duyduklarını ve çok üzüldüklerini bildirdi. Orgeneral Özkök, “Tabii ki ulusça çok üzüldük. Ama böyle bir olay oldu diye ne çok büyük paniğe gerek var, ne telaş etmeye gerek var. Bir söz vardır askerlikte, (muharebeler kaybedilebilir ama önemi olan harbin kazanılmasıdır” dedi.

   Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, Hakkari'de teröristlerce düzenlenen saldırıyla ilgili olarak, “TSK bütün gücüyle bu işte en az zayiatı vererek sonuca ulaşmak için gayret ediyor. Onlara güvenimiz tam. Onlara bütün desteğimizi bütün kalbi ve iyi dileklerimizi milletçe sunmalıyız” dedi.

  Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, Anayasa değişikliği ile ilgili yapılan referandumda oyunu kullanmak için eşi Özenç Özkök ile Özel Fatih Koleji'ne geldi. Oldukça üzgün ve durgun olduğu görülen Emekli Orgeneral Özkök, eşi ile birlikte 2 bin 260 numaralı sandıkta oyunu kullandıktan sonra, Hakkari'de teröristlerce düzenlenen saldırı ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

  Terörün mutlaka sona ereceğini belirten Emekli Orgeneral Özkök, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  “Dolayısıyla eninde sonunda bu olay bitecektir. Tabii bütün dileğimiz mümkün olduğu kadar az acı çekerek bu olayları sona erdirmek. Bunun için hepimiz elinden geleni yapıyoruz. Hele hele TSK, bütün gücüyle bu işte en az zayiatı vererek sonuca ulaşmak için gayret ediyor. Onlara güvenimiz tam. Onlara bütün desteğimizi bütün kalbi iyi dileklerimizi milletçe sunmalıyız. Bunun için de hiçbir zaman paniğe kapılmadan, sakin ve akıllıca hareket etmeliyiz.”

  Bir basın mensubunun “Hakkari'de kayıp asker bulunduğu bilgisi var, bu konuda neler söyleyeceksiniz” şeklindeki soruya ise Emekli Orgeneral Özkök, söyle cevap verdi:

  “Bunlar resmen açıklanmış değil. Resmen açıklanan, Genelkurmay'ın verdiği rapora istinaden Sayın Başbakan 12 kişi demiştir. Kayıp asker olur veya olmaz. İlk günler hep böyle telaşlıdır, heyecanlıdır. Çok yanlış haberler olabilir, doğru da olabilir. Ama yanlış olması ihtimali de büyüktür. Bu bakımdan hemen teyit edilmemiş bilgilerle telaşa kapılmaya gerek yok. Bunları, hele hele siz basın mensupları olarak her duyduğunuzu söylerseniz, milletin moralini bozarsınız. Onun için emin olmadan bir şey söylememek lazım.”

  Emekli Orgeneral Özkök, sınır ötesi operasyon ile ilgili bir soru üzerine de “O konularda benim yorumda bulunmam doğru olmaz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı