Muhammed Ali taburcu edildi

Hürriyet Haber
17.01.2015 - 12:14 | Son Güncelleme: 17.01.2015 - 12:13

Amerikalı efsanevi boksör Muhammed Ali, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.

Daha önce idrar yolu enfeksiyonundan 18 gün hastanede kalan ve 7 Ocak'ta taburcu edilen Muhammed Ali, aynı rahatsızlık nedeniyle yeniden yattığı hastaneden ayrıldı.

Ali ailesinin basın sözcüsü Bob Gunnell yaptığı açıklamada, idrar yolu enfeksiyonundan hastaneye yatan Muhammed Ali'nin yarın 73. yaşına gireceğini ve doğum gününü evinde ailesiyle kutlayacağını bildirdi.

1960 Roma Olimpiyatları'nda henüz 18 yaşındayken olimpiyat şampiyonluğuna ulaşan ve 1964'te Müslüman olan eski şampiyon boksör, "Cassius Marcellus Clay Jr." olan ismini değiştirerek "Muhammed Ali'' adını aldı.

Kariyerini 1981 yılında sonlandıran Muhammed Ali, 1984 yılında Parkinson hastalığına yakalanmıştı. Amerikan spor tarihinin önemli isimleri arasında bulunan Ali'nin 3 kez dünya ağır siklet boks şampiyonluğu bulunuyor. Eurosport'un haberine göre, yüzyılın en önemli sporcuları arasında gösterilen Muhammed Ali, Sports Illustrated dergisi tarafından "Yüzyılın Sporcusu" ve BBC tarafından da "Yüzyılın Sporcu Karakteri" olarak seçilmişti.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı