Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Muhabir bıçaklandı! 50 kişi gözaltında

  Hürriyet Haber
  18 Eylül 2014 - 02:13Son Güncelleme : 18 Eylül 2014 - 09:28

  Diyarbakır’da Eğitim Sen Diyarbakır Şubesi, Kürdi-Der ve Eğitim Destek Evleri tarafından açılan ve Valilik kararıyla mühürlendikten sonra DBP İl Başkanı Zübeyde Zümrüt’ün sökmesiyle önceki akşam yeniden mühürlenen Kürtçe ders verilecek Ferzad Kemanger İlkokulu’nun mühürü dün ikinci kez söküldü. Dün akşam saatlerinde Diyarbakır'da Kürtçe eğitim vereceği öne sürülen "okul"un önünde bekleyen grup tarafından AA muhabirlerine saldırıda bulunuldu. Olaylarda 50 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

  DİYARBAKIR'DA DÜN BUNLAR YAŞANDI / FOTO GALERİ

  Demokratik Bölgeler Partisi İl Başkanlığınca düzenlenen, aralarında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve DBP İl Başkanı Zübeyde Zümrüt'ün de bulunduğu grup tarafından Bağlar ilçesinde Kürtçe eğitim vereceği önü sürülen "okul"un önüne kadar gerçekleştirilen yürüyüşün ardından mührü sökülen "okul"un önünde bir grup beklemeye başladı.

  Muhabir bıçaklandı 50 kişi gözaltında Diyarbakır'da binlerce kişi yürüdü mührü söktü

  Molotofkokteyli atan gruba polis müdahale etti. Bu sırada bazı göstericiler, olayı görüntüleyen AA muhabirlerine saldırdı.

  Muhabir bıçaklandı 50 kişi gözaltında

  Saldırıda AA foto muhabiri Hüseyin Bağış bacağından bıçaklandı, muhabir Aziz Aslan darbedildi. Olayda Aslan'ın kamerası zarar gördü. Göstericiler olay yerine gelen ambulansın geçişine bir süre izin vermedi. Daha sonra Bağış ve Aslan, Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde tedavi atına alındı. Bağış'ın bacağına 3 dikiş atıldı. Müdahalenin ardından grup dağıldı. Olaylarda 50 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı