Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Muğla’ya yeni fen lisesi

  Hürriyet Haber
  09.10.2015 - 09:38 | Son Güncelleme: 09.10.2015 - 09:40

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Muğla'da fen lisesi yaptırılacak.

  Muğla Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki protokol imza töreninde konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, eğitime yapılan yatırımdan kesinlikle zarar edilmeyeceğini söyledi.

  ‘81 ile 81 Okul Projesi’ kapsamında Muğla'da da fen lisesi yapacaklarını belirtehn Hisarcıklıoğlu, eğitim kurumlarının ülkenin geleceği olduğunu ve geleceğe yatırım yaptıklarını söyleyerek, şöyle konuştu:
  "Bir iş adamı olarak söylüyorum her türlü yatırımın bir riski vardır, kar da edersiniz, zarar da edersiniz ama bir işe yaptığınız yatırımdan kesinlikle zarar etmezsiniz. O da eğitime yapılan yatırım. Eğitime yapılan yatırımda insanı kazanırsınız, şehri kazanırsınız, ülkeyi kazanırsınız. Hayırlı bir iş yaptığınız zaman ölseniz bile, o eserlerden faydalanıldığı sürece artı haneniz devam eder."

  Muğla Valisi Amir Çiçek ise ekonomiyi ve üretimi ortaya çıkaracak tek bir gerçek olduğunu, bunun da eğitimden geçtiğini dile getirdi.

  TOBB yönetimine ülkeye ve eğitime yaptığı katkılar için teşekkür eden Çiçek, Muğla'da yapılacak fen lisesinden hayırlı insanların yetişmesini temenni etti.

  Çiçek ile Hisarcıklıoğlu, konuşmaların ardından okul protokolünü imzaladı. Törene bazı oda ve borsa başkanları da katıldı.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı